Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[clanek - - anthraxCZ]

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Spekulace: Respawn chystají Xbox exkluzivitu

[anthraxCZ 30.04.13 11:52] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Tvůrci Call of Duty série si před několika lety založili nové studio Respawn Entertainment, v němž v současnosti připravují neoznámenou sci-fi akční hru pro EA. Server Kotaku nyní přinesl informaci od dvou na sobě nezávislých zdrojů, podle kterých bude tato hra určena pouze pro nový Xbox a Xbox 360. V Respawnu se přitom zaměřují jen na next-gen verzi, která má běžet na enginu od Valve, nikoliv od EA, jak by každý asi předpokládal. Podle oněch zdrojů se má jednat o online střílečku, která bude vyžadovat připojení k internetu, on ostatně klasický singleplayer nemá být vůbec zařazen, možná jen hra s boty.

Uvidíme, jestli se tato spekulace potvrdí. Podle posledních informací budou vývojáři z Respawn Entertainment přítomni na E3, ale je možné, že premiéru bude mít hra na tiskové konferenci Microsoftu 21. května, zvláště pokud se jedná o exkluzivní záležitost.

Převzato z: konzolista.cz

Microsoft připravuje Illumiroom na nový Xbox

[anthraxCZ 29.04.13 16:31] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Už sme to párkrát zachytili a teraz tu máme priamo prezentáciu Illumiroom projektora od Microsoftu, Projektor by mal dopĺňať nový Xbox a rozšíriť obraz z konzoly aj mimo obrazovky. Micorosft podľa všetkého projekt odprezentuje zajtra na parížskej výstave CHI 2013.

Projektor, ktorý si položíte na stolík vám v spolupráci s Kinectom zistí rozmiestnenie nábytku v miestnosti a podľa neho následne upraví obraz, aby sedel s uhlom premietania. Video uvnitř novinky nám to ukazuje.

Převzato ze: sector.sk

Call of Duty: Ghosts poběží na novém enginu

[anthraxCZ 29.04.13 10:31] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Activision plánuje odhalit Call of Duty: Ghosts až příští týden ve středu, ale díky britskému Tescu jsme tu už měli box art, no a díky stejnému obchodu tu nyní máme i první popis. Zdá se, že Tesco na nějaká embarga z vysoka kašle, ale hráči mu to zazlívat určitě nebudou. „Značka, která definovala generaci her je zpět novým dílem Call of Duty: Ghosts, aby opět posunula laťku výše. Hru vydá Activision, kterou vytváří studio Infinity Ward, stojící za původním Call of Duty a sérií Call of Duty: Modern Warfare.

Call of Duty: Ghosts je začátkem nové generace značky, přinášející zcela nový herní zážitek postavený na novém příběhu, zasazením, postavách, to vše pohání nový next-gen Call of Duty engine,“ stojí v popisu. Z popisu se zdá, že Call of Duty: Ghosts tak vyjde nejen na současné konzole Playstation 3 a Xbox 360, ale také na Playstation 4 a nový Xbox. Spekuluje se, že první hratelná ukázka bude puštěna na tiskové konferenci Microsoftu během odhalení nového Xboxu, která proběhne 21. Května.

Převzato z: konzolista.cz

Již zítra nový trailer na očekávané Watch Dogs

[anthraxCZ 29.04.13 10:21] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Oficiální Twitter ambiciózní akce Watch_Dogs láká obrázkem na nový trailer. Dočkáme se ho již v příběhu zítřejšího dne. Konec dubna a začátek května tak bude opravdu zajímavý. Kromě Watch Dogs jsou totiž na zítřek přislíbeny nové trailery pro Grand Theft Auto V s představením trojice hlavních hrdinů a ve čtvrtek, 2. května, se zase můžete těšit na nové obrázky, informace a dojmy z hraní GTA V.

Koncem března jsme se z Watch Dogs dočkali videa se zprávou o monitorování hlavního hrdiny Aidena Pearce v Chicagu. Zítra by tedy mohlo následovat pokračování. Watch_Dogs se očekává na konci letošního roku ve verzích pro PC (hlavní platforma), PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, PS4 a pravděpodobně i nový Xbox (to bychom se mohli dozvědět 21. května, kdy má Microsoft svou next-gen konzoli odhalit).

Převzato ze: zing.cz

Příští týden dorazí nové informace o Grand Theft Auto V

[anthraxCZ 27.04.13 15:55] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Grand Theft Auto V patří k nejočekávanějším herním titulům letošního roku. Není tak divu, že každá informace týkající se hry vzbudí velký poprask. To platí i o posledním prohlášení Rockstar Games, kteří se nechali slyšet, že příští týden k hráčům pošlou další kopici zbrusu nových informací o pátém pokračování série.

Mimo to, že se dočkáme nových informací, se můžeme těšit i na nové trailery. Rockstar Games totiž prostřednictvím videosekvencí hodlá představit každou ze tří hlavních postav příběhu. Takže příští týden, buďte naladěni na Gamezin a včas se dozvíte vše podstatné.

Zdroj: rockstargames.com

Tři nové screenshoty z The Evil Within

[anthraxCZ 27.04.13 15:37] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Teprve nedávno Bethesda Softworks představili zbrusu nový hororový titul The Evil Within pro současné konzole a next-gen konzole Playstation 4 a Xbox 720. V rámci prvního představení jsme se dočkali hraného videa a několika ingame screenshotů, dnes prezentace pokračuje, protože tvůrci zveřejnili trojici nových shotů.

Jenže pohlednost prvních screenshotů jakoby se ztratila kdovíkam. Ostatně, posoudit to můžete sami. Nové screenshoty z The Evil Within naleznete uvnitř této novinky.

Zdroj: n4g.com

Spekulace: Xbox se share funkcí, nové achievementy

[anthraxCZ 27.04.13 15:07] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Michael Pachter před několika dny řekl, že Microsft bude prezentovat na své tiskovce prakticky stejné funkce u nového Xboxu, jako Sony u svého Playstationu 4. Podle dnešních spekulací se zdá, že na tom něco bude. Začněme ale pěkně popořadě. Podle první spekulace bude umět Xbox jako PS4 nahrávat videa, která poté půjdou sdílet na facebooku, youtube nebo USstream (tvůrci této služby v minulosti tuto možnost naznačili). Záznam má být v DVR, takže bude možnost video různě upravovat, stříhat a tak dále. Tuto funkci bude podle všeho možné zapnout/vypnout, případně nastavit podle potřeby. Co se týče spekulované nutnosti online připojení, tak Microsoft tuto možnost má zpracovanou, ale také vytvořil možnost offline hraní. Jestli hra bude vyžadovat online připojení, případně ověření speciálním klíčem, čímž by ostrouhaly bazary, to nechá Microsoft čistě na vydavatelích her.

Přepracování se měly podle všeho dočkat achievementy, které budou moci vývojáři přidávat bez DLCček, navíc budou moci nové achievementy vkládat jen na určitou dobu, třeba na speciální akce. Součástí mají být i cross-title achievementy, které hráč získá hraním několika her. Co na tyto novinky říkáte? Microsoft odhalí svůj nový Xbox už 21. května.

Převzato z: konzolista.cz

The Witcher 3: Wild Hunt nebude mít multiplayer

[anthraxCZ 26.04.13 11:45] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360CD Projekt nám nyní dal další důvod k menší oslavě, a to prohlášením, že Zaklínač 3 nebude mít multiplayer. Kromě toho se autoři rozpovídali i na téma tří možných konců. Multiplayer ve světě Zaklínače si lze asi těžko představit, ale i tak doteď nebylo jasné, jestli CD Projekt chystá multiplayerové prvky jen pro Cyberpunk 2077 nebo jestli vážně něco nezkusí i s třetím Zaklínačem. Nyní máme jasno. V rozhovoru pro Forbes vývojáři z CD Projektu prohlásili, že závěr trilogie o Geraltovi multiplayer mít nebude.

"Hra nabídne epický, příběhový, singleplayerový RPG zážitek v otevřeném světě. Opravdu si myslíme, že v poslední části Geraltovy ságy není místo pro multiplayer." Nám nezbývá než souhlasit. Multiplayer k Zaklínači prostě nesedí. Vývojáři se také rozpovídali na téma tří chystaných zakončení. Podle všeho nás nečeká kdovíjak nabitý závěr, při němž nám spadne čelist z nějakých monstrózních cut-scén a při kterém se všichni velkolepě povraždí. Ať se dostanete k jakékoliv podobě finále celé trilogie, měl by být úplný konec především o shrnutí následků vašich nejdůležitějších rozhodnutí. Podle Konrada Tomaszkiewicze ukáže konec změny v politice Severních království stejně jako změny v lokacích, které během hry navštívíte. Samozřejmě nebude chybět ani shrnutí změn v životech Geraltových přátel i nepřátel.

"Když mluvíme o větším množství konců, tohle je přesně to, co máme na mysli. Podle toho, jaká rozhodnutí uděláte, můžete za sebou na konci vašeho dobrodružství nechat zcela odlišný svět." Shrnutí důležitých voleb nabídla už Rozšířená edice Zaklínače 2, takže CD Projekt očividně ví, do čeho jde. Tak uvidíme, jak se se vším CD Projekt popere. Jak dokázala především jistá sci-fi série s velitelem Shepardem v hlavní roli, konec tak rozsáhlého příběhu je vždy zatraceně citlivá záležitost a tanec na tenkém ledě, který fanoušci nemusí snášet dobře. Snad se tedy CD Projektu bude dařit lépe než BioWare. Zaklínač 3: Divoký Hon je aktuálně naplánován na rok 2014 pro PC, PS4 a nový Xbox.

Převzato ze: zing.cz

Spekulace: Metro: Last Light vyjde i na next-gen

[anthraxCZ 26.04.13 11:39] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Před několika dny bylo oznámeno dokončení akce Metro: Last Light. Proto nyní ukrajinský server ITCChannel udělal rozhovor s režisérem hry Andrewem Prokhorovem ze studia 4A Games. Ten má zhruba 50 minut, podívat se na něj můžete níže v novince, pokud tedy umíte ukrajinsky. Z rozhovoru ovšem vzešlo několik zajímavých informací, které je ale pořád nutné brát celkem opatrně, protože herní vydavatel Deep Silver se k nim nevyjádřil. V rozhovoru Andrew Prokhorov řekl, že už připravují verzi pro Playstation 4, která samozřejmě bude vycházet z vydání pro PC.

Na disku s hrou by navíc měl být přítomen i první díl Metro 2033, který si hráči na Playstationu nikdy zahrát nemohli. Oznámení Playstation 4 verze asi není zase tak překvapivé, protože konzole má stejnou architekturu jako PC, takže port zřejmě stát bude velmi málo. Andrew Prokhorov dále potvrdil DLC obsah, který může přinést nové mise za jiné postavy. Moc o něm ale neřekl, protože na DLC začali pracovat až v těchto dnech. Doufejme, že všechny tyto informace potvrdí přímo Deep Silver.

Převzato z: konzolista.cz

Spekulace: cena a datum vydání Xbox 720 odhaleno

[anthraxCZ 25.04.13 20:58] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Bloger Paul Thurrott už několik let píše recenze a další články o produktech Microsoftu, navíc se mnohdy dostane v předstihu k exkluzivním informacím, které se následně potvrdí. Nyní přišel s několika informacemi ohledně nového Xboxu, který Microsoft oficiálně oznámí 21. května, jak bylo potvrzeno včera večer. Podle informací Paula Thurrotta bude nový Xbox dostupný začátkem listopadu, přičemž cena má být stanovena na 500 dolarů (v Evropě zřejmě 500 euro). Dostupná má být i verze za 299 dolarů s měsíčním předplatným 10 dolarů, ale je samozřejmě otázkou, jestli se dostane i do Evropy.

Tento systém předplatného funguje už u současného Xboxu 360, ale jen v Severní Americe. Paul Thurrott dále potvrdil, že konzole bude mít Blu-ray mechaniku a systém založený na Windows 8, takže bude kompatibilní s celou řadou aplikací, navíc by měl zajistit snadné vytváření her.

Převzato z: konzolista.cz

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Spolupracujeme

ikonka