Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[clanek - - anthraxCZ]

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Spekulace: Call of Duty: Ghosts odhaleno

[anthraxCZ 25.04.13 11:15] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Jedná se skutečně o obal nového Call of Duty? Pokud ano, znamená to, že opravdu půjde o díl s podtitulem Ghosts jak naznačovaly nedávné spekulace. Tesco sice tvrdí, že Call of Duty: Ghosts vyjde 30. prosince 2013. Jde ale pravděpodobně jen o symbolické datum, protože by nemělo smysl vydávat hru těsně po Vánocích.

Nicméně, reklamní plakát následně zmiňuje, že CoD: Ghosts vyjde 5. listopadu 2013.
Oznámení od Activision se očekává nejpozději v červnu na E3. Něco mi ale říká, že se představení letošního Call of Duty dočkáme během několika dnů až týdnů. Obrázek uvnitř této novinky.

Převzato ze: zing.cz

Nový Xbox bude odhalen za měsíc 21. května

[anthraxCZ 24.04.13 19:06] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Poslední dobou se ve spojitosti s oznámením nového Xboxu skloňovalo nejčastěji datum 21. května. Magazín Game Informer nyní na svých stránkách informuje, že datum je správné, informaci mu potvrdil velmi důvěrný zdroj. Microsoft totiž začal v těchto dnech rozesílat pozvánky herním novinářům na speciální akci, která proběhne 21. května v Redmondu. Celá akce samozřejmě bude dostupná živě na stránkách Xbox.com, rovněž ji bude možné sledovat na Xbox LIVE, podrobnosti se máme dozvědět v následujících dnech s oficiálním oznámením akce.

Budeme vás samozřejmě informovat, každopádně za necelý měsíc už budeme mít představu, co máme od nového Xboxu čekat.

Převzato z: konzolista.cz

Trailer na Epsilon Program v Grand Theft Auto V

[anthraxCZ 23.04.13 19:26] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Hned po oznámení hry Grand Theft Auto 5 spustili vývojáři z Rockstaru propagační stránku náboženského kultu Epsilon, kterého moc dobře znáte z dílu San Andreas. Tento kult se ovšem objevil i v dalších hrách ze série Grand Theft Auto, přičemž třeba věří, že dinosauři jsou nesmysl, mimozemšťané žijí už dlouho mezi námi, země vznikla před 157 lety nebo že každý muž by měl mít 9 manželek.

Dnes byl na celý Epsilon Program vydán trailer, na který se můžete podívat níže v novince. Zástupci vás lákají, abyste se přidali, co vy na to? Grand Theft Auto 5 vyjde letos v září pro Playstation 3 a Xbox 360. Už příští měsíc by ale Take-Two mohlo oznámit next-gen verze, o nichž se spekuluje, že vyjdou rovněž ještě letos.

Převzato z: konzolista.cz

Rpg Lords of the Fallen vyjde na next-gen konzole

[anthraxCZ 23.04.13 19:24] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Autori Lords of the Fallen chcú vytvoriť náročnú akčnú RPG pre PC, a najnovšie za sebou nechali staré konzoly a orientujú sa na Xbox720 a PS4. Hra však bude od malých štúdií ako poľské City interactive , ktorému bude pomáha nemecké Deck 13. Je vo vývoji už dva roky a na PC vyjde v septembri. Bude zaujímavé sledovať kvalitu, ktorá môže siahať ku kvalitám Witchera, keďže na nej pracuje kreatívny riadite série, k tomu Deck 13 robili decentnú Veneticu, takže základy pre akčnú RPG už majú.

Podľa vyjadrenia autorov hra nebude krátka a ani ľahká, napríklad s desiatimi nepriateľmi v jednom prostredí budeme bojovať asi hodinu. Autori náročnosť bojov prirovnávajú k Mortal Kombatu, alebo Tekkenu, ale v štandardnom RPG štýle. Možno to znie ako Dark Souls ale hovoria, že to bude v mnohých smeroch iné, napríklad majú dynamický skill tree v štýle Borderlands a akčných hier.

Autori dopĺňajú, že vyvíjať pre PC a nextgen konzoly naraz je konečne komfort. Všetky verzie konečne môžu mať DX11, tesseláciu a antialiasing bez dopadu na hrateľnosť. Dodávajú, že tesselácia sa stane štandardom, ale rovnako štandardom bude aj dlhší vývoj väčších hier, kde sa na čase a financiách odrazí hlavne detailnosť a masívnosť titulov. Autori to teraz spoznávajú na vlastnej koži.

Převzato ze: sector.sk

Vývojářský komentář k představení Evil Within

[anthraxCZ 22.04.13 16:42] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Bethesda na konci minulého týdne oznámila hororovou hru The Evil Within, která vyjde v příštím roce na současné i next-gen konzole. Už během oznámení jsme vám přinesli sadu prvních obrázků, atmosférický trailer, i několik prvních informací, které rozhodně dávají naději na kvalitní počin. Pokud jste je minuli, podívejte se do některé ze starších novinek. Dnes tu máme hned 9 minut dlouhé video, v němž sice žádné nové gameplay ukázky nenajdete, na ty je ještě spousta času, ale rozpovídají se v něm vývojáři o příběhu a dalších aspektech.

Na video, v němž vystoupí i tvůrce hry Shinji Mikami, se můžete podívat níže v novince. „Existuje spousta hororových survival her, ale na co se chci já zaměřit, je dokonalá rovnováha mezi hororem a akcí,“ říká ve videu Mikami, který opět sází na hluboký filmový zážitek, jako tomu bylo u Resident Evil 4.

Převzato z: konzolista.cz

Watch Dogs bude mít na PS4 lepší grafiku a AI

[anthraxCZ 22.04.13 16:39] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Jednou z nejočekávanějších her současnosti je Watch Dogs od UbiSoftu, který vyjde letos na podzim pro současné i next-gen konzole. Od oznámení se hráči ptají, jak moc se budou lišit next-gen verze. Nyní se o odlišnostech rozpovídal kreativní ředitel Jonathan Morin. Mluvil sice o Playstation 4 verzi, ale dá se předpokládat, že stejně na tom bude i vydání na novém Xboxu, který ovšem musí Microsoft teprve oznámit.

Jonathan Morin v rozhovoru pro GamesTM řekl, že next-gen verze nebudou mít jenom lepší vizuální zpracování, navíc poběží i daleko lépe, ale také nabídnou propracovanější umělou inteligenci. Ta by měla daleko přirozeněji reagovat na rozhodnutí hráčů, bude mít k tomu i více možností. Další záběry z Watch Dogs slibuje Ubisoft na E3. Na této výstavě hodlá prezentovat i verzi pro současné konzole, takže budeme mít konečně nějaké srovnání.

Převzato z: konzolista.cz

Podle Nvidie PS4 graficky překoná Xbox 720

[anthraxCZ 20.04.13 12:41] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Můžeme-li věřit nejnovějším detailům od společnosti nVidia, grafický čip konzole PlayStation 4 je podstatně lepší, než ten z nového Xboxu. Nvidia i AMD jsou v současné době na očích, jelikož patří mezi společnosti, které obdaří konzole nové generace jejich hardwarem, minimálně tedy grafickou kartou. I když jsme ještě o novém Xboxu oficiálně neslyšeli prakticky nic, občas se mihne v některých tabulkách či grafech. A právě to se stalo i během prezentace společnosti nVidia, která představovala jeden z nejvýkonnějších grafických čipů na trhu jménem Titan.

Na zobrazeném grafu bylo možné vidět, že bude Titan třikrát výkonnější, než grafika z konzole PlayStation 4. V grafu však byl přítomen i zatím neoznámený X720. Podle statistik bylo zcela zřejmé, že je PS4 o přibližně 2000 flopů výše, než novinka Microsoftu. Samozřejmě netušíme, zda nVidia opravdu zná hardwarové specifikace nového Xboxu, nebo jen předpokládá a spekuluje stejně, jako veřejnost. To se nejspíše nedozvíme do té doby, než Microsoft oficiálně odhalí svou novou konzoli, rozhodně bychom ale nVidii věřili více, než neznámým zdrojům.

Nvidia se také nechala slyšet, že připravuje nový mobilní grafický čip Tegra 5, který má podle všeho výkonem předčít současnou generaci konzolí PS3 a X360.

Převzato ze: zing.cz

Assassins Creed IV na next-genu bude ohromující

[anthraxCZ 20.04.13 10:49] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Po delší době se na síti opět objevilo něco málo informací o novém Assassin’s Creed, které se tentokrát věnují verzi hry pro příští generaci konzolí. Za tímto účelem se s redaktory X360 Magazine sešel ředitel vývoje Ashraf Ismail, jenž se pochlubil, že ačkoliv ze stávajících herních přístrojů ždímají maximum, skutečně krásný bude Black Flag teprve na next-genu.

"Snažíme se soustředit na AC IV jako na jednotný zážitek. Na next-gen konzolích máme speciální tým návrhářů a programátorů, kteří využívají nové technologie, aby přinesli dosud nejhezčí vizuál z celé série. Nemohu si pomoci, Karibit na nové generaci konzolí vypadá nádherně," řekl Ismail. "Xbox360 nás však nepřestává překvapovat. Jsem si jistý, že z něj dokážeme vymáčknout něco navíc."

Mimo to se údajně pro nové konzole chystá hned několik zajímavých featurek, o kterých ovšem prozatím nemohou tvůrci mluvit, neb souvisí se zatím nepředstavenými funkcemi.

Převzato ze: zing.cz

Spekulace: Fifa 14 pravděpodobně i na next-gen

[anthraxCZ 19.04.13 18:09] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Teprve před pár dny došlo k oficiálnímu odhalení dalšího ročníku fotbalové simulace od Electronic Arts FIFA 14. K velkému zklamání všech hráčů však nedošlo k oznámení next-gen verzí hry. To se ale pravděpodobně změní, citujeme sector.sk: "EA doplnilo, že ďalšie platformy ohlási neskôr a keďže na rozdiel od NHL majú z FIFA aj PC verziu, port nebude problém."

Vypadá to tedy, že FIFA 14 se podívá jak na Playstation 3 a Xbox 360, tak na Playstation 4 a Xbox 720. Uvidíme, zda se verze budou nějak lišit, nebo půjde o čisté porty. Uvnitř novinky naleznete pro ukázku několik screenshotů přímo ze hry.

Zdroj: sector.sk

Spekulace: Grand Theft Auto V bude i pro next-gen?

[anthraxCZ 19.04.13 15:49] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Xbox720 a PS4 verzie Grand Theft Auto V môžu byť ohlásené o mesiac. 16. mája bude mať Take Two setkání investorů, na ktorom sa podelí s investormi o plány do budúcna. Skloňovať sa určite bude GTA V, ku ktorému eventuálne spomenú aj nextgen a PC verzie, chýbať by nemala ani Mafia 3. Dodatek: všechno je ve stádiu spekulací.

16. května se tak dozvíme více.

Zdroj: sector.sk

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Spolupracujeme

ikonka

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich