Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[clanek - - anthraxCZ]

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Microsoft se dohodl s FOXem na Killer Instinct

[anthraxCZ 05.04.13 16:14] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Během podzimu minulého roku Microsoft oznámil, že podal žádost na obnovení ochranné známky pro Killer Instinct. Jenomže, před koncem roku byla tato žádost nečekaně zamítnuta, protože stejný název má zaregistrována společnost FOX pro svůj nepříliš úspěšný seriál z roku 2005. Tato informace rozhodně fanoušky nepotěšila, ale naštěstí se Microsoft s FOXem dohodl, takže Killer Instinct bude moci využít.

FOX s tímto problém mít nebude, takže se pomalu můžeme těšit na oznámení nového dílu této kultovní bojovky. Že by připravoval Microsoft nový díl pro svůj next-gen Xbox? Vyloučeno to není.

Převzato z: konzolista.cz

Thief 4 pro next-gen běží na Unreal Engine 3

[anthraxCZ 05.04.13 12:20] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Nedávno oznámený Thief je plánován na next-gen konzole, takže by asi každý očekával, že bude využívat nějaký moderní engine. Jak ovšem bylo nyní prozrazeno, základem pro něj se stal dnes už poněkud starší Unreal 3 engine. „Musíte mít na paměti to, že když jsme začali Thiefa vytvářet, Unreal 4 engine byl stále ve vývoji,“ vysvětluje producent Stephane Roy použití Unreal 3 enginu.

Jak ovšem dodává, hodně věcí v něm změnili a překopali, aby lépe seděl pro jejich otevřený herní svět, takže bychom neměli být ochuzeni o pěknou vizuální stránku. Do enginu navíc vývojáři přidali spoustu svých vlastních nástrojů, třeba pro osvětlení. Thief vyjde v příštím roce na Playstation 4 a nový Xbox.

Převzato z: konzolista.cz

Kotaku: Xbox 720 bude vyžadovat internet k spuštění hry

[anthraxCZ 05.04.13 09:27] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Možná si ještě vzpomínáte na nadšení, které mezi hráči vyvolala hra SimCity vyžadující neustálé připojení k internetu. Hodně se v poslední době mluví o tom, že na stejném principu bude fungovat i nová konzole Xbox od Microsoftu. Nyní přišel blog Kotaku s informacemi, že všechny spekulace ohledně nutností připojení k internetu se zakládají na skutečném plánu Microsoftu. Kotaku uvádí, že pokud nebudete s konzolí Xbox online, nebude možné zapnout hru ani využívat aplikace, které bude mít konzole v základu.

Pokud nastane výpadek internetu během hraní, hra má několik minut běžet, ale pokud výpadek bude delší, pozastaví se. Jak ovšem Kotaku dodává, vše se může ještě změnit, i když informace výše pocházejí z ani ne dva týdny starých plánů. Vždy je ale možnost změny, zvláště když konzole není ještě ani oznámena.

Převzato z: konzolista.cz

Thief 4 v nových luxusně vypadajících obrázcích

[anthraxCZ 04.04.13 15:45] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Nedávno oznámená hra Thief je plánována na PC a konzole nové generace. Nyní se o hře rozpovídal její producent Stephane Roy, který magazínu Videogamer řekl, že co se grafické kvality týče, budou na tom všechny verze více méně stejně. Sice řekl, že některé grafické efekty mohou být na nejlepších PC kartách o něco málo lepší, ale rozdíl rozhodně nebude tak velký, jako je tomu dnes běžné u PC a konzolových verzí.

Stephane Roy v rozhovoru řekl, že se ani tak moc nezaměřují na vizuální prezentaci, která samozřejmě bude pěkná díky výkonnému hardwaru nových konzolí, ale spíše chtějí veškeré své síly vložit do hratelnosti. Pokud vás Thief zajímá, uvnitř novinky si můžete prohlédnout několik nových obrázků, které se dnes objevily na internetu.

Převzato z: konzolista.cz

Doom 4 restartován, vyjde na next-gen konzole

[anthraxCZ 04.04.13 10:21] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360O hře Doom 4 se mluví několik let, ale zatím konkrétní informace z Bethesdy nevypadly. Server Kotaku navíc přinesl spekulaci od svého zdroje, že hra byla v roce 2011 zrušena, aby se následně začalo pracovat na nové verzi pro next-gen konzole, ale její osud je podle všeho ve hvězdách. Nyní tuto spekulaci potvrdil Pete Hines z Bethesdy, který ale věří, že hra vyjde, ale zatím nemají žádné nové informace, které by mohli sdílet s fanoušky.

„Starší verze hry Doom 4 neměla kvalitu, jakou mělo studio id Software a Bethesda v úmyslu dosáhnout, a jakou fanoušci série očekávají. V důsledku toho začala vznikat nová verze hry Doom 4, která slibuje splnění vysokých očekávání,“ řekl pro britský Eurogamer Pete Hines z Bethesdy. V id Software podle všeho existovaly plány na pokračování hry RAGE, která si sice v recenzích vedla celkem slušně, ale v prodejích propadla, takže následně musel být zrušen i další DLC obsah. Až na konci minulého roku vyšlo větší příběhové rozšíření, ale jinak ničeho dalšího jsme se nedočkali.

Převzato z: konzolista.cz

Gamepad nového Xboxu nedozná velkých změn

[anthraxCZ 04.04.13 10:15] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Zatímco Sony se rozhodla u nového Dualshocku své konzole Playstation 4 pro velké změny, mezi kterými je jednak úprava tvaru a tlačítek, ale i nově přidaná dotyková plocha či nová tlačítka, Microsoft zřejmě půjde cestou jen menších úprav. Jak totiž nyní potvrdily hned čtyři na sobě nezávislé zdroje blogu kotaku, gamepad nového Xboxu je prakticky stejný, jako ten u současného X360. Rozmístění tlačítek je stejné, dokonce nedoznaly téměř žádných viditelných změn.

I tvar ovladače je prakticky identický, jen je údajně o něco menší a lehčí. Microsoft se tak rozhodl jít spíše cestou evoluce, ale proč měnit něco, s čím jsou hráči maximálně spokojeni. Zdroje jako zajímavost uvádějí, že gamepad, který obdrželi vývojáři, je celý pruhovaný, přičemž každý je trochu jiný, aby zřejmě bylo možné zjistit, odkud by případně unikly fotky, jako se tomu tak stalo u Dualshocku 4 před oznámením konzole Playstation 4.

Microsoft podle posledních informací plánoval oznámení nového Xboxu na tento měsíc, ale nakonec zřejmě dojde odhalení až v květnu, těsně před E3.

Převzato z: konzolista.cz

Spekulace: Project Titan od Blizzardu vyjde na konzole

[anthraxCZ 03.04.13 07:17] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360World of Warcraft je pořád nejúspěšnější MMO RPG hrou, ale už delší dobu víme, že v Blizzardu připravují další obrovské MMOčko postavené na úplně nové značce, které má pracovní název Project Titan. Dnes se objevilo několik zajímavých spekulací, které je ovšem nutné brát s jistou rezervou. Pro nás nejdůležitější informací je, že hra je podle všeho vytvářena na úplně novém enginu zhruba 150 členným týmem, přičemž zamíří na PC, ale i na next-gen konzole.

Co se týče samotné hry, tak ta nás vtáhne do nejrůznějších historických mýtů, navštívíme třeba starověké Řecko nebo Řím, dokonce nemá chybět ani doba Vikinků. Zajímavě zní i cestování v čase. Poprvé má být toto nové MMOčko prezentováno během BlizzConu, který se má uskutečnit letos v listopadu. Do té doby zřejmě můžeme zapomenout na konkrétní informace. Spekulací se ale jistě objeví dost.

Převzato z: konzolista.cz

Day Z pravděpodobně vyjde i na PS4 a Xbox 720

[anthraxCZ 02.04.13 19:35] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Nedávno jsme vás informovali, že se Alpha verze DayZ Standalon dočkáme nejdříve v červnu letošního roku. Po této zprávě se mnozí hráči začali ještě vehementněji pídit po tom, zda se DayZ dočkáme také na konzolích. Nakonec se své odpovědi dočkali, Dean Hall totiž v rozhovoru pro The Escapist řekl, že DayZ by mohlo vyjít na konzole za předpokladu, že vydání PC verze nebude katastrofa. Jinými slovy, pokud se samotné DayZ bude PC hráčům líbit a zakoupí dostatečně kusů, pak by se eventuálně mohly objevit i konzolové verze.

"Pokud PC verze nedopadne katastrofou, pak mohu říci, že konzolové porty jsou téměř jisté," nechal se Dean Hall slyšet pro The Escapist. Hall v rozhovoru rovněž prozradil, že mluvil se Sony o uvedení hry pro PlayStation 4. "Zdá se, že jde o druh hry, který Sony zajímá. Setkal jsem se se Sony a očividně mají zájem." PS4 by dávalo i smysl, Dean totiž pro DayZ počítá s pravidelnými opravnými balíčky a aktualizacemi, což by u next-gen konzole Sony nemusel být problém.

Připomeňme, že již v září loňského roku se Jan Kunt z Bohemia Interactive v interview s Videogamer.com nechal slyšet, že by byli pravděpodobně hloupý, kdyby se nepokusili uspět s DayZ na konzolích, když Minecraft na Xbox Live Arcade zaznamenal takový úspěch (přes 4,5 milionů prodaných kopií).

Převzato ze: zing.cz

Konečně odhalen box art ke Grand Theft Auto V

[anthraxCZ 02.04.13 19:33] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Jen málo herních titulů se může pochlubit tím, že jejich fanoušci s netrpělivostí očekávají odhalení každé menší informace. Pátý díl herní série Grand Theft Auto V od Rockstar Games se ale takovou popularitou může pochlubit. Rockstar Games totiž odhalili box art pětky. A co na něj říct? Snad jedině že se nese opět ve stejném stylu.

Obrázek krabičky naleznete uvnitř této novinky.

Zdroj: vlastní

EA: Je předčasné mluvit o konci herních konzolí

[anthraxCZ 02.04.13 19:27] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360V posledních letech čím dál více slýcháme, jak se blíží ke konci klasické konzolové hraní. Konzole mají postupně podle různých předpovědí vytlačit chytré telefony nebo tablety. Tuto teorii ale rozhodně nesdílí Peter Moore z EA, který věří, že konzole tu s námi budou ještě hodně dlouho. „Konzole jsou stále hlavní součástí našeho podnikání.

Mluvit o zániku herních konzolí je hodně předčasné. Stále máme tisíce zaměstnanců, kteří pracují na hrách pro současné konzole Playstation 3 a Xbox 360, rovněž máme spoustu lidí, kteří se zaměřují na next-gen konzole. Lidé stále chtějí klasické hry. Chtějí sedět doma v obývacím pokoji před svojí HD televizí, a hrát pohlcující hry, jakou bude třeba Battlefield 4,“ řekl Peter Moore, který by se podle všeho mohl brzy stát novým šéfem EA.

Z tohoto postu nedávno odstoupil John Riccitiello.

Převzato z: konzolista.cz

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Spolupracujeme

ikonka