Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[clanek - - anthraxCZ]

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

FIFA 11 na Xboxu bez 3D podpory?

[anthraxCZ 04.07.10 13:23] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Nedávno jsem psal novinku o tom, že třetí Crysis by mělo být plně v 3d a co víc, mělo by být pouze pro 3d televizory, potasžmo 3d hardware, schopný prostorový obraz zobrazit. A zdá se, že 3d technologii se bude snažit na trh protlačit Electronic Arts více hrami. Protože věřte nebo ne, nový ročník FIFY - stejně tak jako právě Crysis 2 či Need for Speed: Hot Pursuit - vyjde také ve 3d. Tato featura byla prozatím potvrzena pouze pro konkurenční platformu od Sony Playstation 3; to ale neznamená, že pro Xbox 360 nebude. Sám si ale moc dobře nedokážu představit, jak se takový fotbal ve 3d hraje. Ono celkově je pro mě subjektivně dost těžko představitelné hraní her ve 3d.

Tato informace pochází od jednoho z předních představitelů FIFA teamu z Electronic Arts. Atindriya Bose dodává, že měl možnost vidět hry jako Motorstorm či Wipeout ve 3d, ale že i FIFA 11 ve 3d vypadá famózně. 3d revoluce začíná? Doufejme, že za nedlouho přijde potrvzení také pro naši domácí platformu a budeme moci být součástí této inovace.

Michael Jackson: The Game první info

[anthraxCZ 04.07.10 12:13] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Od úmrtí legendárního zpěváka Michaela Jacksona uplynulo již přes rok a možná i na počest jeho památce Ubisoft plánuje na konec letošního roku hru na motivy krále popu. Michael Jackson: The Game by mělo být zajímavé podporou Xbox 360 Kinect a především nezapomenutelnými skladbami zpěváka. Hlavní úlohou hráče bude napodobovat zpěvákovi taneční kreace a zpěv - dle producentů si budeme moci na vlasní kůži zkusit, jaké je to být Michaelem Jacksonem.

Těšit se můžete na autentické zpracování velkých koncertů a především na nesmrtelnou hudbu Jacksona. Výzvou bude tanec a zpěv najednou. Jak již bylo řečeno, hra vyjde koncem letošního roku a mimo Xbox 360 Kinect podpory, se dostane i na majitele Playstation Move a Nintenda Wii. V plánu je také podpora prostřednictvím stažitelných balíků skrze Xbox Live, tak jako je tomu například u Gitar Hero či Rock Band série. Uvnitř novinky naleznete první obrázky.

Sonic Free Riders pro Xbox 360 Kinect

[anthraxCZ 04.07.10 11:08] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Pokud jste hardcore hráči, asi ani nemůsíte číst dál. Sega oznámila , že svého známého hrdinu Sonica přenese také do herní podoby s podporou Xbox 360 Kinect. Informujeme vás o připravovaném Sonic Free Riders jen proto, že je to první hra pro Xbox 360 Kinect svého druhu, to znamená snowboarding / skateboarding. Pětiminutové video uvnitř novinky ukazuje dost nezáživný gameplay, tak aspoň můžete posoudit odezvu snímání pohybu.

To jen potvrzuje současné zvěsti, že hardcore her pro Kinect se asi jen tak nedočkáme. Na minulé E3 představený fotbal či skateboarding Microsoft neukázal. Ale je předčasné vynášet verdikt, Kinect bude dostupný až koncem roku. Prozatím ale nabídka her působí hodně mimo core základnu hráčů, kteří dle statistik tvoří nejvyšší procento majitelů Xbox 360.

Prodeje Xboxu v Japonsku zvrostly o 800%

[anthraxCZ 03.07.10 14:35] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Titulek je doopravdy skutečnost. V Japonsku, tedy zemi, která je baštou Nintenda a Sony, se Microsoftu se podařilo za minulý týden prorazit. Jeho prodeje totiž stouply z cca 2 100 prodaných kusů za týden na 17 370 - to je nárůst o celých 800%. Boom si analytikové vysvětlují jednoduše - za zvýšenou prodejností může jednak příchod Xbox 360 Slim verze (kterých se prodalo 15 000 z celkového počtu) a především očekávaného titulu Monster Hunter Frontier od Capcomu, který se v Japonsku stal prodejním hitem s 93 000 prodanými kopiemi.

I přes tyto zajímavé údaje je ale nutné dodat, že i se svými více než 17 000 prodaných Xbox 360 Microsoft nedosáhl na prodeje konkurenčních platforem. Playstation 3 putovalo do 19 578 japonských domácností, Playstation Portable se prodalo 23 257 a Nintenda Wii 19 115. Prodejním hitem minulého týdne se stalo zcela očekávaně Nintendo DSi s 41 676.

Nové screeny z Test Drive 2

[anthraxCZ 03.07.10 10:19] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Pokračování úspěšného racingu od Atari se nezadržitelně blíží a tvůrci jej prezentují pěticí nových screenshotů. Na obrázcích jsou k vidění modely vozidel, kterými se budete moci v Test Drive Unlimited 2 prohánět. Test Drive Unlimited 2 vychází již 21.9. letošního roku a zmiňované screeny naleznete uvnitř novinky. Jejich plnou velikost můžete zhlédnout na této stránce.

Rage gameplay

[anthraxCZ 03.07.10 09:55] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Id prezentují svou očekávanou pecku Rage novým gameplay videem, které nabídne více než pětiminutové nahlednutí pod pokličku skvělé technické stránky hry. Rage by měl vyjít až v příštím roce a jedna zajímavost - původně to vypadalo, že hra bude pro Xbox 360 na více discích, že bude mít méně kvaitní textury atd. Prozatím to vypadá, že Id se povedlo vycucnout z výkonu Xboxu maximum. Podívejte se na pěkné video uvnitř novinky.

Roztrženej pytel s DLCčkama

[anthraxCZ 02.07.10 23:56] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360DLC (tedy downloadable content - stažitelný obsah) se stává novým fenoménem online distribuce. Možná se tak pomalu ale jistě blížíme k době, kdy bude distribuce plně digitální - čili skrze online služby různých platforem. Teď už dost veštění z koule, pojďme se raději podívat na roztržený pytel s dodatečným obsahem pro Guitar Hero, Rock Band, Skate 3 a Transformers, jež se v nejbližších dnech objeví ke stažení na Xbox Live Marketplace.

Balík pro Transformers: War for Cybertion zatím nebyl oficiálně ohlášen, to znamená, že neznáme datum vydání a především cenu, ale zato díky internetovým stránkám marketplace víme, co zahrne. Pakliže tedy jedno z největších herních překvapení letoška vlastníte, můžete se těšit na čtyři mapy, z nichž dvě jsou pro kooperativní mód Escalation. Plus 5 nových tříd robotů.

Dalším DLC bude balík s názvem Hawaii pro sortovní simulaci Skate 3. Ten obsáhne novou lokaci a dostupný bude ke stažení na Xbox Live Marketplace přesně 6. července letoška. Uvnitř naleznete gameplay trailer, přibližující nové prostředí.

Rock Band také dostane nový obsah - Creedence Clearwater Revival Pack 01 balík obsáhne songy této skupiny. Pack bude ke stažení stejně jako v případě Skatu 6. července.

Konkurenční Guitar Hero se rovněž bude moci pochlubit, nebo spíše se bude moci stydět, novým obsahem. Do tracklistu totiž přibude krutopřísná Lady Gaga s písní Just Dance (by mě zajímalo, kde v týhle písničce hraje kytara, když je to Guitar Hero), song Firefly synthpopíkových Owl City a skladba This Love od přesládlých Maroon 5. Tři songy za 440MS bodů. No neni to zlodějna?

Pro Evo 2011 bude bojovat o fandy

[anthraxCZ 02.07.10 15:44] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Bude to již delší dobu, co jsme vám poskytli první gameplay záběry z Pro Evolution Soccer 2011. Dnes vám přinášíme pozitivní zprávu - John Murphy, obchodní manažer Konami, totiž řekl, že hlavním úkolem nového Pro Eva bude získat zpátky hardcore hráče. "To, co chceme, je zastavit naši hardcoru základnu, která se přesouvá ke konkurenci. Roky jsme spali na vavřínech - a to už se nikdy nestane. To je naše strategie - přímočará a jednoduchá. Momentálně je rpo nás EA jasný bod, kterému chceme konkurovat a zvítězit. Je to pro nás výzva."

John Murphy také říká, že Pro Evo samozřejmě své fanoušky má a že tato základna se region od regionu liší. Někde vítězí Pro Evo, někde zase FIFA. Nejtěžší to podle Murphyho má Konami v Británii, naopak Pro Evo dominuje ve Francii, Španělsku a Itálii. Například Německo bylo vždy nakloněné FIFĚ, nastiňuje situaci Murphy. Koncový hráč na tomto konkurenční souboji může jen vydělat - doufejme ve velký návrat fotbalu od Konami.

Pro Evolution Soccer 2011 vyjde na konci letošního roku a v hratelné podobě by mělo být na Games Comu a Games Convention 2010 v Německu. Odtud bychom tedy měli mít první informace, jak se nový PES hraje, a hlavně video záběry z jeho hraní.

Alan Wake se neprodává dobře

[anthraxCZ 02.07.10 14:09] Komentáře [4] Komentáře

Xbox 360Navzdory svým nezpochybnitelným kvalitám se Alan Wake neprodával příliš dobře. Aspoň to naznačují zveřejněné statistiky prodejů pro měsíc květen, Alan Wake vyšel 18. května. Na prvním místě se s přehledem umístilo Red Dead Redemption s více než 940 000 kusy ve verzi pro Xbox 360, následované Playstation 3 verzí, které se prodalo 567 000 kopií. Alan Wake je až na osmém místě s několika statisíci kusy, což je vzhledem k tomu, že Remedy hru vydali ve stejný den jako Rockstar Red Dead Redemption, poměrně málo.

Remedy předběhlo ještě Super Mario Galaxy pro Nintendo Wii, UFC 2010 ve verzí pro Xbox 360 a Playstation 3, Wii Fit Plus a New Super Mario Bros. Wii také pro konzoli od Nintenda. Poté tedy Alan Wake, na devátém místě Pokemon Soulsilver pro DS a desítku uzavírá Skate 3 ve verzi pro Xbox 360. VGChartz uvádí, že celkově se zatím Alan Wakea prodalo něco přes půl milionů kusů, což je mnohem méně než Microsoft a Remedy původně plánovali.

Crisis in the Gulf na Xbox Live Indie Games

[anthraxCZ 02.07.10 10:13] Komentáře [3] Komentáře

Xbox 360Na Xbox Live Arcade Indie Games je ke stažení zajímavý počin od Super Boise s výmluvným názvem Crisis in the Gulf (23MB). Tato arkádovka vtipně a satiricky nahlíží na katastrofu s únikem ropy do oceánu v Mexickém zálivu, která nebere konce. Ve hře se ujmete role záchranářů a budete se snažit o to, v čem společnost BP ve skutečnosti selhala - tedy zabránit samovolnému úniku ropy. Na Indie Games je ke stažení také demo a cena Crisis in the Gulf je 80MS bodů. Obrázky uvnitř.

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Spolupracujeme

ikonka