Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[clanek - - anthraxCZ]

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Sniper: Ghost Warrior na videu

[anthraxCZ 02.07.10 09:48] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Sniper: Ghost Warrior od City Interactive si v recenzích zatím vede nadprůměrně. Tiscali udělilo celých osm bodů z deseti, což je pro mě osobně poměrně pozitivní překvápko. Ve světe si vede o něco hůř, přesto sedm z deseti získá. Mohlo by se tedy jednat o poměrně příjemné zpestření herně neatraktivního července. Pojďme ale od recenzí ke hře samotné, ta se totiž prezentuje trailerem příznačně nazvaným headshots. Dvě minuty gameplay záběrů si můžete vychutnat uvnitř novinky.

Sniper: Ghost Warrior slibuje realistický model střelby ze sniper pušky, který je založný na reálných balistických podkladech. V praxi to pak znamená, že například vítr realisticky ovlivňuje trajektorii kulky. Sniper: Ghost Warrior vyšel v červnu a to pro Xbox 360 a PC.

Protector Trials DLC pro Bioshock 2

[anthraxCZ 01.07.10 22:21] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 3602k games si je vědomo, že Bioshock 2 již nebyl rpodejně takovým trhákem jako předchozí díl a možnná i proto nachystali pro majitele dvojky singleplayerový balík. Ten bude dostupný již 3. srpna letošního roku a přidá nový mód zvaný Protector Trials. Jak naázev napovídá, budete muset bránit Little Sisters a to v kůži (hodilo by se spíše, ve skafandru) Big Daddyho. DLC bude obsahovat šest singleplayer misí a bude stát 400MS bodů. Uvnitř novinky naleznete ohlašovací trailer.

V souvislosti s Bioshockem se také objevily ne příliš příznivé informace o chystaném filmu. Jeho přípravy zatím brzdí oboustranná neochota domluvit se. Co se týče dalších informací k filmu - režisérem by měl být Juan Carlos Fresnadillo (například 28 týdnů poté) a hlavní role by se měl ujmout Wenworth Miller (Prison Break). Podle čsfd vyjde Bioshock movie ještě letos.

Big hry od EA mají data vydání

[anthraxCZ 01.07.10 21:10] Komentáře [2] Komentáře

Xbox 360Sekce Sports společnosti Electronic Arts dnes zveřejnila data vydání svých velkých her, a proto už víme, kdy vyjde stopadesáté NHL, dvoustý Madden a tisícátá FIFA. To je samozřejmě nadsázka, EA Sports na druhou půlku letoška plánují hned sedm nových ročníků sportovních sérií. Pojďme tedy hezky popořadě - NCAA Fotball, simulace zaměřující se na studentský americký fotbal, vyjde již tento měsíc - 13. července (júl). Potom 10. srpna (august) zamíříme na profesionální půdu v jedenáctce Madden NFL 11.

Nám bližší hokej a fotbal od EA vyjde tradičně v září - NHL 11 7. září (september) a FIFA 11 28. září. S novým názvem do obchodů vyrazí také basket NBA Elite 11 a to 5. října (oktober). Ve stejný den také vyjde arkádovka NBA Jam na Nintendo Wii, to se nás tedy přímo netýká. Mlátička EA Sports MMA vyjde v druhé půlce října - přesně 19. října. Tak co - jakou sportovní hru ze stáje EA Sports letos berete? Nebo budete preferovat konkurenční tituly?

Hellion: Mystery of Inquisition videa

[anthraxCZ 01.07.10 10:34] Komentáře [1] Komentáře

Xbox 360Hellion : Mystery of the Inquisition, prozatím neznámý, ale zato setsakramentsky zajímavě vypadající titul od polských Flying Fish se prezentuje novým trailerem. Nahlédnout můžeme do zajímavých lokacích 13. století středověkého světa. Míst, do kterých se odívám bude celkem 11 (například Španělsko, Itálie, Německo, Británie či Egypt). V těchto místěch se potkáte s místními architektonickými skvosty a především s kacíři, s exorcismem a budete čelit útokům démonů.

Proč to všechno? 13. století v Evropě je totiž ve znamení vykonstruovaných procesů s čarodějnicemi. Bezpáteřní inkvizitoři tak nechali upálit tisíce nevinných žen. Tato neotřelá tématika (míněno v herním formátu) se v Hellion : Mystery of the Inquisition představí až v průběhu příštího roku, zatím si vychutnejte video prezentující herní lokace a rytířský souboj.

Microsoft pracuje na vlastní 3d technologii?

[anthraxCZ 01.07.10 10:00] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 3603d se pomalu ale jistě připravuje expanzi do domácností po celém světě. Prozatím je to ale high-end lahůdkou pro opravdu náročné diváky. Navíc nutnost mít na očích speciální brýle leckoho odradila. Právě proto Microsoft pracuje na projektu zvaném The Wedge, jenž zahrne 3d obraz bez nutnosti mít na očích brýle. Zajímavostí také je, že speciální kamera (podobná s Kinect) dokáže snímat osoby v prostoru, a tak člověk stojící více vpravo uvidí trochu jiný obraz než ten vlevo.

Tím se vytváří téměř dokonalá iluze 3d obrazu v prostoru. Ilustrační videa uvnitř novinky vám trošičku přiblíží fungování technologie. Prozatím je ale vše ve fázi neoficiálně potvrzených informací, proto to berte s rezervou a spíše jako zajímavost. Tuto zpráv původně zveřejnil informační portl zaměřující se na nové technologie news.cnet.com

Kinect pouze pro dva hráče?

[anthraxCZ 30.06.10 21:12] Komentáře [3] Komentáře

Xbox 360Ačkoli je od počátků, zejména od představení veřejnosti na E3 2009, Xbox 360 Kinect prezentován jako periférie pro příležitostné hráče a hlavně celé rodiny s dětmi, Microsoft na jasnou míru prozatím neuvedl, kolik že hráčů bude vlastně moci najednou Kinect kameru používat. Play.com (britský obchod) ve své nabídce předobjednávky Kinectu píše, že podporuje šest hráčů, přičemž pouze dva z nich mohou být aktivní. Jenže co znamená aktivní? Těžko říci, ale mohlo by to být následovně.

Kinect bude pravděpodobně podporovat až šest hráčů, ti ale nebudou moci používat své tělo k ovládání, to bude použitelné pouze pro dva "aktivní". Příklad - kvízová hra by měla rozeznat šest různých hlasů, zatímco Kinectsports, jelikož kamera musí snímat pohyb, pouze dva. Redakce IGN již poslala dotaz Microsoftu, ten zatím poskytl ne příliš uspokojivé vysvětlení s tím, že Kinect bude podporovat multiplayer a že momentálně nemohou více dodat.

LA Noire na jaře 2011

[anthraxCZ 30.06.10 19:34] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Dlouho tajený projekt Rockstar Games s názvem L.A. Noire, který měl být původně jen pro majitele Playstation 3, snad konečně zná datum vydání. Podle srpnového čísla Xbox 360 World totiž tahle gangsterovka vyjde pro obě konzole na jaře příštího roku. Scan potvrzující tuto informaci naleznete uvnitř novinky. V článku se píše, že L.A. Noire bude kombinovat herní mechanismy z mnoha úspěšných her - počínaje Mafií II a Grand Theft Auto (otevřený svět) a třeba Mass Effectem (unikátní systém dialogů) konče. Od klasického akčního stylu se L.A. Noire bude lišit adventurními prvky - právě zmiňované rozhovory anebo vyšetřování.

Podle vyhledáváče na stránkách Games Convention bude Take Two (kam spadá Rockstar Games a pod nějž spadá Bondi Team) na letošním ročníku veletrhu přítomno. Doufejme, že konečně L.A. Noire odprezentují v gameplay videích. V každém případě, hezky se nám to rýsuje - srpen nás čeká Mafie II a jako zákusek L.A. Noire na jaře příštího roku.

Fable III bude k dispozici epizodicky

[anthraxCZ 30.06.10 14:18] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Stejně tak jako Fable II, tak i třetí pokračování oblibené RPG série bude vedle klasické krabicové distribuce k sehnání také skrze Xbox Live Marketplace. Peter Molyneux tento systém podporuje, protože dává možnost hráči volby nejdříve hru ozkoušet a poté, pokud se vám líbí úvod, si dokoupit i další části hry. Fable III tak budete moci první hodinu hrát zadarmo a poté za určitou cenu pokračovat. Jakou cestu si zvolíte vy - fyzicky vlastnit disk nebo digitální distribuci?

Crackdown 2 má jen 3,4GB

[anthraxCZ 30.06.10 11:24] Komentáře [2] Komentáře

Xbox 360Zhruba před týdnem bylo ke stažení demo očekávaného pokračování Crackdown. Do 1GB demu zbývalo jen pár megabajtů - představte si, že to byla celá třetina hry. Celkově totiž údajně Crackdown 2 zabere na DVD disku pouze 3,4GB. To ocení především potenciální hráči, kteří plánují hrát hru z pevného disku. Co to ale znamená? Především úžasnou kompresi dat, protože Crackdown je hrou s otevřeným a velkým světem.

Blu-ray se svými 40GB pak působí jako zcela zbytečná vymoženost.

Duke žije?

[anthraxCZ 30.06.10 09:42] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Autoři hodně dlouho (a to fakt dlouho) očekávaného pokračování průkopnické first person střílečky Duke Nukem asi dobře věděli, proč hře dali podtitul Forever. Navzdory zprávám, které se šířily internetem minulý rok, že vývoj Duke Nukem Forever byl oficiálně zrušen, se totiž před týdnem na oficiálním fóru 3d realms objevila reakce od George Broussard, člena vývojářského týmu, na zrušení Forever. V příspěvku doslova píše: "Dvě fakta - nic jsme neřekli (jako reakce na zrušení DNF). A fórum stále jede."

Forever - Navždy. Bude tu tedy teď už možná ne moc očekávané pokračování Duka s námi navždy ? Těžko říct. Vzhledem k tomu, že vývoj trval více než deset let a během něho byl Forever kolikrát zrušen a znovu obnoven, lze složitě odhadnout další budoucí události. Možná se ale přece jen dočkáme ? Uvnitř novinky naleznete starší super teaser trailer.

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Spolupracujeme

ikonka