Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[clanek - - anthraxCZ]

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Žeby v Rare vznikala racingovka pro Xbox 720?

[anthraxCZ 14.03.13 17:24] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Rare posledné roky najímalo vývojárov so skúsenosťami s racingovými hrami, má ľudí z Codemasters, Evolution Studios a Slightly Mad Studios. Je však otázne či to bude samotné Project Gotham Racing 5, alebo nejaké kinect preteky. Dodatek od Gamezinu: o Project Gotham Racing 5 se spekuluje již delší dobu.

Na finální potvrzení nebo vyvrácení toho, zda hra vzniká, si ale budeme muset ještě chvíli počkat. V každém případě půjde o racingovku. Ilustrační obrázek.

Převzato ze: sector.sk

Studio Yager stojící za Spec Ops chystá next-gen hru

[anthraxCZ 14.03.13 17:20] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Vývojáři ze studia YAGER si v minulém roce udělali u hráčů dobré jméno povedenou akční hrou Spec Ops: The Line, která vyšla na Playstation 3 a Xbox 360. Ihned po jejím dokončení se vrhli na další hru, která podle dnešních informací vyjde na next-gen konzole od Sony a Microsoftu, přičemž bude využívat Unreal 4 engine. Sázka na engine od Epicu není moc překvapivé, protože už Spec Ops: The Line byl postaven na Unreal enginu, který tak vývojáři dobře znají.

Zatím můžeme jenom hádat, o jaký projekt se jedná, ale hodně se sází na další akční hru, možná nový Spec Ops. Každopádně jak vývojáři v dnešním oznámení říkají, odhalení přijde v následujících měsících.

Převzato z: konzolista.cz

Star Trek hra vyjde i na next-gen konzole

[anthraxCZ 14.03.13 15:16] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360V současnosti se fanoušci Star Treku těší nejen na nové filmové dobrodružství, ale i připravovanou videohru od studia Digital Extremes, která vyjde na konci dubna pro konzole Playstation 3 a Xbox 360. U ní by ovšem nemuselo zůstat, protože v Paramountu už přemýšlejí, jak celou značku posunout na next-gen konzole, navíc Brian Miller nastínil, že se Spockem a Kirkem budou počítat i do dalších her. S tím se tak trochu dalo čekat, protože se jedná o jedny z nejpopulárnějších postav celého univerza.

„Star Trek tu je s námi pět desetiletí a jistě přežije všechny z nás. Byli bychom rádi, pokud bychom mohli pokračovat ve vytváření her. Jsme nadšení z next-gen her a Star Trek bude jejich velkou součástí. Kromě toho, existuje mnoho příběhů, které můžeme vyprávět o Kirkovi a Spockovi,“ řekl Brian Miller z Paramountu.

Převzato z: konzolista.cz

Cyberpunk 2077 od CD Projektu i s multiplayerem

[anthraxCZ 14.03.13 12:26] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Se sci-fi RPG hrou Cyberpunk 2077 od polského studia CD Projekt RED se zatím mluvilo spíše v souvislosti se singleplayerovou částí. Jak ovšem nyní prozradil Adam Badowski v rozhovoru pro britský eurogamer, přítomna bude i část pro více hráčů. Blíže specifikovat ji nechtěl, ono ostatně je ještě příliš brzy na jakékoliv podrobnější informace, když hra vyjde až někdy v roce 2015 na PC, Playstation 4 a další Xbox.

Co se ale části více hráčů týče, vývojáři přemýšlejí i o možnosti přidání do třetího Zaklínače. Více se máme dozvědět v následujících měsících.

Převzato z: konzolista.cz

Sniper Elite 3 potvrzen pro next-gen konzole

[anthraxCZ 14.03.13 12:12] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360IGN od vydavatelské společnost 505 Games získalo informaci, že v roce 2014 pro Xbox 360, PlayStation 3 a next-gen platformy vyjde Sniper Elite 3. Stalo se tak poté, co Sniper Elite i Sniper Elite V2 na PC, X360 i PS3 zaznamenal velký úspěch a 505 Games věří v extrémně velký potencionál této značky. Jen druhý díl dokázal od dubna loňského roku prodat 1,1 milionů kopií, což je pro vydavatele dostačující důvod, aby série pokračovala.

Přesnější informace bychom se o Sniper Elite 3 měli dozvědět v příštích týdnech. Připomeňme, že Sniper Elite V2 vyšel pro PC, PS3 a Xbox 360 v roce 2012 a v tomto roce bude následovat Wii U verze.

Očekáváme, že třetí díl bude mít opět na starost studio Rebellion Software, které stálo například za Aliens vs. Predator nebo NeverDead.

Aktualizace: Rebellion britskému Eurogameru řekl, že Sniper Elite 3 nabídne zcela nový příběh odehrávající se během druhé světové války s větším zaměřením na sandboxové hraní za odstřelovače. Tisková zpráva s logem by měla být vydaná dnes odpoledne.

Převzato ze: zing.cz

CD Projekt: Witcher 3 na konzolích jako render film

[anthraxCZ 13.03.13 12:02] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Jednou z nejočekávanějších již oznámených her pro nové konzole Microsoftu a Sony bude třetí pokračování skvělé akční RPG The Witcher 3 s podtitulem Wild Hunt. Ačkoliv potvrzení pro novou konzoli Microsoftu (protože nebyla zatím ohlášena) jsme se zatím nedočkali , pro Playstation 4 hra již potvrzena byla.

A podle všeho na Playstation 4 bude hra vypadat opravdu skvěle. Pro nowgamer.com se totiž CD Projekt nechali slyšet, že The Witcher 3: Wild Hunt pro Playstation 4 nebude portem z PC, nýbrž bude přizpůsoben specifikům konzole, a ve finále dosáhne grafické kvality, která je srovnatelná s animovaný render filmem.

To zní skvěle, nemyslíte?

Odhalí se záhadný titul Phantom Pain již tento týden?

[anthraxCZ 13.03.13 11:01] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Asi vám neuniklo záhadné video na hru The Phantom Pain, které bylo puštěno během vyhlašování cen VGA. Od té doby je kolem hry ticho, ačkoliv je asi jasné, že ve všem má prsty Hideo Kojima. Odhalení se ovšem pomalu blíží, protože Geoff Keighley nyní napsal na twitter, že připravuje rozhovor s Joakimem Mogrenem z Moby Dick Studio.

V dalším příspěvku pak doplnil, že rozhovor bude v novém GTTV, které bude mít premiéru koncem tohoto týdne. My samozřejmě budeme celou událost sledovat, takže vám dáme hned vědět. Zatím netušíme, zda se hra chystá pro současnou generaci konzolí nebo pro tu příští.

Převzato z: konzolista.cz

Pachter: Ceny her pro next-gen konzole budou vyšší

[anthraxCZ 12.03.13 15:10] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Jedním z velkých témat ohledně nových konzolí je cena her. Současná generace konzolí, tedy hry pro Xbox 360 a Playstation 3, začínaly na laťce 59.99$. Mnoho hráčů očekává, že cena nevzroste, ba naopak by uvítali ještě pokles. Přesný protiklad toho ale předvídá jeden ze známých herních analytiků, Michael Pachter.

Ten totiž tvrdí, že cena her pro nové konzole (neoznámený Xbox 720 a Playstation 4) vzroste o deset dolarů. Cena nové hry by tak měla začínat někde kolem 69.99$. Co tomu říkáte - snesete další zdražení?

Assassins Creed IV: Black Flag bude mít české titulky

[anthraxCZ 12.03.13 14:50] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Assassins Creed 3 u nás obsahoval na konzolích české titulky, což se mezi hráči setkalo s velkým úspěchem. Asi tak nepřekvapí, že lokalizován bude i nedávno oznámený díl Assassins Creed 4: Black Flag ve verzích pro Playstation 3 a Xbox 360. „Jsme hrdí, že můžeme hru Assassins Creed IV Black Flag vydat s českými titulky. Snažíme se vyjít vstříc fanouškům série Assassins Creed a jsme si jisti, že to s radostí přijmou,“ komentoval Michal Valkoun, prezident společnosti Conquest entertainment.

Assassins Creed IV Black Flag vypráví příběh Edwarda Kenwaye, mladého Brita s touhou po nebezpečí a dobrodružství. Edward je nelítostný pirát a zkušený bojovník, který se zaplete do starověké války mezi templáři a asasíny. Hra se odehrává na počátku 18. století a obsahuje jména některých z nejznámějších pirátů historie jako Blackbeard či Charles Vane a zavede hráče na cestu po celé západní Indii v době, jenž je nazývána zlatý věk pirátů.

Jisté tedy, že verze pro Xbox 360 a Playstation 3 se dočkají české lokalizace, zatím však zůstává otázkou, zda i verze pro nové konzole budou mít českou lokalizaci. S největší pravděpodobností nikoliv, ale uvidíme na ohlášení nové konzole Microsoftu a další informace.

Převzato z: konzolista.cz

Arkane Studios spokojeni s RAM next-gen konzolí

[anthraxCZ 11.03.13 16:11] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Když byla oznámena konzole Playstation 4, vývojáři si nejvíce pochvalovali snadné programování, ale také dostatek paměti. Podobnou velikost bude mít pravděpodobně i další Xbox, což si nejvíce pochvalují vývojáři, kteří dělají hry v otevřeném herním světě. Jako ti z Arkane Studios. O paměti se nyní rozpovídal level designér Christophe Carrier, který s jejím nedostatkem u současné generace konzolí musel bojovat každý den, když vznikala hra Dishonored.

Dokonce řekl, že musely být odstraněny pro její nedostatek některé NPC postavy, a celkově se musela hratelnost osekávat. To ale podle všeho nyní padne. „Více paměti u next-gen konzolí je pro nás radostná zpráva. Je to něco, na co jsme čekali. Hlavním problémem u současných konzolí je paměť. Procesory jsou dobré, ale paměť je pro naše hry to nejdůležitější, takže více paměti u next-gen konzolí je skvělá věc,“ dodal Christophe Carrier.

Převzato z: konzolista.cz

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Spolupracujeme

ikonka

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich