Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[clanek - - anthraxCZ]

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Prvních deset minut z Naughty Bear

[anthraxCZ 30.06.10 09:26] Komentáře [4] Komentáře

Xbox 360O zvláštním titulu Naughty Bear od A2M pod vydavatelskou společnosti 505 jste již určitě slyšeli. Ve hře se ujmete role medvěda, který svým kámošům chystá odplatu. Možná jste si, stejně tak jako já, ale dost dobře nedokázali představit, jak takový naštvaný plyšový medvěd v akci vypadá. A přesně proto mám pro vás celých šestnáct minut gameplay záběru. První video naleznete uvnitř novinky a druhé pod tímto odkazem.

Naughty Bear vyšlo včera a videa naznačují, že nepůjde o lineární mlátičku. Ve hře totiž budete moci zlikvidovat své zákeřné plyšové kámoše nekámoše mnoha způsoby. Za různé způsoby likvidace získáte adekvátní počet bodů. Důležitým aspektem bude také nastražení pasti. Vaše chování se promítne do reakcí AI medvědů. Ostatně, posuďte sami v gameplay videích.

Crysis 3 jen pro 3d televizory?

[anthraxCZ 29.06.10 19:04] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Možná si říkáte, proč píšeme o Crysis 3, když ještě ani nevyšla dvojka. Tak tady máte odpověď - německý portál cynamite.de zpovídal vývojáře z německého Cryteku Cevata Yerliho a na otázku, která souvisela s 3d technologií v Crysis 2, odpověděl těmito slovy: "Může se klidně stát, že Crysis 3 bude pouze ve 3d... A sakra, teď jsem nechtěně potvrdil existenci Crysis trojky!!" Což o to, Crysis bylo původně plánováno jako trilogie, mnohem podstatnější je ale fakt, že Crytek uvažuje o exkluzivitě pro 3d technologii - tedy pro zařízení schopné zobrazit 3d.

Co to pro nás hráče znamená? Především pořádný průvan do našich peněženek, protože 3d televizory jsou prozatím high-endovým zařízením pro opravdové fajnšmejkry. Další detaily Yerli neprozradil. Jen pro přehled - cena 3d televizí se momentálně pohybuje nad 20 000 Kč. Doufejme, že 3d technologie v plném rozsahu si dá ještě na čas.

Konami lineup na Gamescom 2010

[anthraxCZ 29.06.10 17:04] Komentáře [1] Komentáře

Xbox 360Další německá herní výstava s názvem Gamescom 2010 začíná v druhé polovině srpna (konkrétně začíná 18. srpna a bude trvat čtyři dny) a Konami jako jeden z prvních vystavovatelů zveřejnilo chystaný line-up her a také jednu zajímavou zprávu. Nejdříve k hrám, které by na letošním Gamescomu neměly chybět a měly by být v hratelné podobě - především půjde o nový ročník fotbalové simulace Pro Evolution Soccer 2011, sekačka Castlevania: Lords of Shadow nebo třeba hudební hříčka Def Jam Rapstar.

Jak jsem již zmiňoval, tyto tři tituly budou poprvé k vyzkoušení veřejností právě na letošním Gamescomu. Teď k té zajímavosti. Zástupci Konami totiž uvedli, že na letošním veletrhu v Německu budou také prezentovat hry pro nové hardware technologie herních gigantů. To buď znamená oznámení her pro Xbox 360 Kinect (a potažmo i PS Move a Nintendo 3DS) anebo třeba hry pro nové konzole (například Segy)? Necháme se překvapit.

Metro 2033 dostane pokračování

[anthraxCZ 29.06.10 12:52] Komentáře [1] Komentáře

Xbox 360THQ oznámilo, že postapokalyptická first-person střílečka Metro 2033 dostane pokračování. Jaký bude název? Metro 2034, jak jednoduché. O příběhu či vylepšeních samotného obsahu zatím nebyla řeč, vše se totiž točilo kolem jedné a významné novinky - Metro 2034 bude plně ve 3d a stane se tak jednou z prvních her, která tuto technologii zahrne. Vývojáři také pracují na prvním stažitelném balíku pro původní hru, který přidá nové zbraně, achievementy a Ranger mód. Dostupný bude podle slov THQ již v brzké budoucnosti.

Projekt Milo se změnil v Kinectimals

[anthraxCZ 29.06.10 12:06] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Určitě si vzpomínáte na minulou E3, kdy v rámci představení tehdy ještě Project Natalu, vystoupil na pódiu během konference Peter Molyneux z Lionhead a prezentoval zajímavě vypadající projekt Milo. To měl být váš virtuální kamarád, který rozezná váš hlas, bude mít své vlastní virtuální emoce a bude reagovat na vaše chování. A ačkoliv to vypadalo, že Milo bude i samostatná hra, i když to nikdy Microsoft ani Peter Molyneux přímo neřekl, nebude tomu tak.

Microsoft se totiž nechal slyšet, že společnost neplánovala s Milem přijít na trh jako s regulérní hrou. Ba naopak, Peter Molyneux teď mluví o Milovi jako o technologickém demu, jehož herní mechanismy se přenesly do aktuálního Kinectimals, kde tedy chlapce nahradí zvíře, a které by měly objevovat i v dalších hrách. Připomeňme si E3 2009 a prezentaci Mila uvnitř novinky.

E3 2010: Top hry podle Gametrailers

[anthraxCZ 29.06.10 10:03] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Herní portál Gametrailers, který soustředí na video obsah, není potřeba představovat. Při příležitosti E3 2010 se redaktoři webu již tradičně rozhodli vyhlásit nejlepší hry prezentované na veletrhu v různých kategoriích. Můžete tedy zhlédnout, co podle redakce Gametrailers, na letošní E3 nejvíce ohromilo v kategoriích - nejlepší střílečka, nejlepší racing hra nebo třeba největší překvapení. Všechny naleznete na stránkách E3 speciálu Gametrailers a těšit se můžete i na speciální kategorie jako nejlepší 3d hry show, největší překvapení, nejlepší konference či nejtrapnější momenty akce, u kterých určitě dobře pobavíte!

Přehled top momentů tedy bude takovou pěknou tečkou za letošní E3. Zcela subjektivně mohu říci, že mi letos chyběly oznámení velkých her - jmenovitě jsem postrádal Valve s Half Life 3 nebo aspoň třetí epizodou pro Half Life 2 a třeba Rockstar Games s novým dílem série Grand Theft Auto. Microsoft konference se nesla v duchu Xbox 360 Kinect her, což pro hardcore hráče nebylo příliš atraktivní. Ohlášení nebo představení úplně nových her bylo málo.

Příští E3 se bude konat o měsíc dříve, tedy v prvním týdnu měsíce července a v roce, kdy budeme zase všichni o rok starší. Letos nás čeká ještě Games Convention v německé Lipsku, které probíhá 8.-.10. července. Do konce roku pak nahlídneme ještě na říjnové Tokyo Games Show v Japonsku. Doufejme, že budou na nové hry plodnější. No a samozřejmě otázka na vás - co se vám nejvíce líbilo na letošní E3, co vám naopak scházelo a co překvapilo? Pište do diskuze!

Prodeje Xboxu vzrostly podle vgchartz o 91%

[anthraxCZ 28.06.10 20:16] Komentáře [6] Komentáře

Xbox 360Podle portálu www.vgchartz.com, který se soutředí na statistiky prodejů v různých oblastech herního průmyslu (například prodejnost her, ale také samotných konzolí), Microsoft a Xbox 360 zaznamenal v posledním týdnu významný nárůst prodejů. Dle čísel zveřejněných na stránkách se totiž Xbox 360 vyexpedovalo o 91% více než v týdnu minulém. Těžko posoudit reliabilitu dat VGC, ale v souvislosti s příchodem Xbox 360 Slim do obchodů by se tomu dalo i věřit.

Ve finálních statistikách to pak znamená, že celosvětově se prodalo přes 40 000 000 (čtyřicet milionů) konzolí Xbox 360. To v bojí současných velkých konzolí stačí na druhé místo, přičemž první obsadilo Nintendo Wii s 72 000 000. V závěsu za Nintendem a Microsoftem je třetí Sony, které s Playstationem 3 ztrácí kolem 5 000 000 prodaných kusů.

Alan Wake: The Signal trailer a cena

[anthraxCZ 28.06.10 12:10] Komentáře [2] Komentáře

Xbox 360Přídavek The Signal pro jednu z nejlepších her letošního roku vyjde za měsíc 27. července 2010. Remedy vypustili dvacetivteřinový teaser trailer, který naleznete uvntř novinky. Další informace k The Signal DLC - pro majitele původní hry bude ke stažení z Xbox Live Marketplace zcela zdarma (pokud máte speciální kód, který byl přiložen ke každé nové kopii Alan Wake, která ale musí být koupena v zahraničí, kde je oficiálně podporováno Live - u nás totiž ještě v době vývoje podporováno nebylo). Příští epizoda vyjde ještě do konce roku a ponese název The Writer. Internetem se také šíří neoficiální zprávy o tom, že Remedy připravují plnohnodnotné pokračování. Vzhledem k závěřu příběhu jedničky, si to Alan Wake přímo žádá.

Metal Gear Solid Rising bude série

[anthraxCZ 28.06.10 12:05] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360První Metal Gear Solid, který se objeví na Xbox 360, bude ten s podtitulem Rising, ohlášený na letošní E3 a představený na konferenci Microsoftu samotným Hideo Kojimou. O to, zda půjde o herní sérii nebo jednorázový titul, se přelo mnoho fanoušků Solid Snakea. Metal Gear Solid: Rising bude oficiálně herní sérií, a proto se můžeme těšit nejen na Rising, ale i další pokračování. Samotný Rising zhruba za rok.

Tvůrci Pure a Split Second plánují další hru

[anthraxCZ 28.06.10 11:19] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Není to tak dávno, co jsme zveřejnili recenzi na očekávaný arkádový titul Split Second: Velocity. Hra si nejen u nás vedla celkem obstojně, a proto by nebylo divu, kdyby tvůrci ze studia Black Rock Studios připravovali pokračování. Možná ale připravují zcela nový projekt. Každopádně, jejich oficiální homepage jednoznačně potvrzuje, že Black Rock mají něco za luben - zda půjde zase o závodní arkádovku, jako v případě Pure či zmiňovaného Split Second, je zatím otázka.

Na stránkách je totiž napsáno, že hledají schopného a zkušeného art directora, který by měl mít znalosti z oblastí všech herních žánrů a také v motion capturingu (snímání pohybu). Zatím neohlášený titul je plánován stejně tak jako předchozí hry na Xbox 360 a Playstation 3.

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Spolupracujeme

ikonka