Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[clanek - - anthraxCZ]

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Spekulace: Eidos připravuje nového Thiefa!

[anthraxCZ 22.06.10 16:05] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Stejný osud jako potkal oblíbenou sérii Deus Ex, totiž ohlášení třetího pokračování na letošní E3, by mohl potkat také neméně slavnou stealth sérii Thief. Obrázek, který naleznete uvnitř novinky, totiž teasuje prozatím neznámý titul od Eidos Interactive. Datum ohlášení je stanoven na 11. květen příštího roku, což je den před začátkem veletrhu Game Developers Conference v Kanadě. Samozřejmě může jít o jakýkoli jiný nový titul nebo jinou značku, ale vzhledem k tomu, že Eidos obnovili Deus Ex a Thief patřil ve své době k nejvíce ceněným herním sériím, je dost pravděpodobné, že Thief 4 bude brzy představen veřejnosti. Od vydání posledního Thiefa uběhlo šest let, od zatím posledního Deus Ex pět let a třetí pokračování je plánováno na příští rok. Leccos napoví také registrovaná doména http://www.thief4.com/.

Podívejte se na nové gameplay video z Mafia II

[anthraxCZ 22.06.10 15:06] Komentáře [1] Komentáře

Xbox 360Perfektní videa z PS3 verze (doufejme, že stejně plynule poběží i verze pro Xbox 360) nejočekávanější české hry letošního roku Mafie II se dnes objevily na youtube. Video zachycuje jízdu dvěma různými vozidly, realistickou fyziku a především nabízí pohled do živého virtuálního města - na ulicích jezdí vozidla a po chodnících chodí lidé. Tříminutová stopáž videa vám pak zprostředkuje poměrně ucelený obraz o tom, jak bude hra po technické stránce vypadat. Druhé šestiminutové video pak ukazuje, jak bude v praxi fungovat chůze, střelba a systém krytí. Jednoduše, druhý nejdůležitější aspekt hry vedle řízení - a to jest chůze a ovládání Vita.

Videa naleznete uvnitř a samotnou Mafii II v plně lokalizované verzi (to znamená včetně dabingu všech postav ve hře) na pultech obchodů již za dva měsíce a pět dní !

Zapište si: Největší exkluzivity roku 2011

[anthraxCZ 22.06.10 11:13] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Ačkoliv by se mohlo zdát, že příští rok bude pro Xbox 360 poměrně nic moc na exkluzivity, zdání klame. Letošní rok prozatím nabídl například Splinter Cell: Conviction nebo třeba pokračování vysoce hodnoceného RPG od Bioware Mass Effect 2. Za zmínku také stojí Crackdown 2, Fable III a především Halo: Reach, které vyjdou ještě letos. Pojďme si ale shrnout šestici nejdůležitějších her, které se chystají na příští rok pouze a jen na platformy Microsoftu, čili Xbox 360 a případně také Windows.

Project Gotham Racing 5 - páté pokračování sice zatím představeno nebylo, ale poměrně dlouho se o něm spekuluje. Tvůrčí tým z Bizzare by měli nahradit tvůrci série Forza z 10turn. Project Gotham Racing 5 ale na 80% vyjde již v příštím roce. Otázkou zatím zůstává, kdy se dočkáme jeho představení.

Kingdoms - tento titul byl na letošní E3 teasován pouze prostřednictvím skoro nic neříkajícího traileru. Něco mi ale dává tušit, že tohle bude velká hra - ostatně to, že na něm pracují němečtí Crytek již samo o sobě leccos napovídá. Neméně zajímavě působí zasazení hry do starověkého Říma.

Forza Kinect - ohlášení nové periférie nabídne fanouškům závodních her zcela nový prožitek ve Forza Kinect. Otázkou je, zda bude další díl Forzy zaměřen spíše na sváteční hráče nebo bude nabízet i možnost seriózního závodění pro hardcore závodníky.

Mass Effect 3 - v každém případě značka, které se podařilo u hráčů zakořenit. Třetí pokračování ságy vyjde v příštím roce na Xbox 360 a PC a uzavře tak spletitý příběh.

Gears of War 3 - netřeba představovat. Marcus Fenix a jeho parta se potřetí vydá do nekončících bojů s všudypřítomnými sarančaty. Už demo na E3 dávalo najevo, že Epic Games hodlají poslední díl trilogie završit velkolepě - v úžasném technickém kabátu a novým prostředím. Subjektivní odhadovaný tip na hru roku 2011 ode mě prozatím získává právě trojka Gears of War.

XCOM - 2k Games připravují návrat slavné série. Emzáci útočí na naši planetu, vaším úkolem ji bude ochránit. Tu možnost ale budete mít pouze na Xbox 360 nebo PC.

Přijde vám tenhle stručný seznam příliš krátký ? Pak nezapomeňte přičíst hry, které vychází multiplatformně, namátkově Portal, Rage nebo Dead Space. Do konce roku máme, co hrát a v příštím roce zdá se budeme mít také. Příští měsíce probíhají dvě velké herní výstavy - Games Convention a Tokyo Games Show. Především ta první jmenovaná je místem, kde vedle E3 dochází k velkým oznámením. Co vám v seznamu chybí ? Napište do diskuze!

Kinect: cena a podpora ovladačů

[anthraxCZ 22.06.10 10:05] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Včera jsme vás informovali o plánech Microsoftu s periférií Kinect a také jsme odprezentovali názor herního analytika Pachtera na očekávanou cenu Kinectu. Zdá se, že všechny spekulace dnešním dnem končí, protože na oficiálním shopu Microsoftu se dnes objevila možnost předobjednat si Kinect za 150$ (cca 3000Kč). Ačkoli nejde o oficiální oznámení, pravděpodobně se cena již měnit nebude. Na stránce Microsoft také uvádí technické požadavky a obsah balení. Potřeba budete tedy samozřejmě Xbox 360 (jakákoli verze), 175MB na HDD, USB nebo paměťové kartě, minimálně 1.8 metru prostoru od umístění kamery u TV a samozřejmě vás jako hráče.

Balení bude obsahovat Kinect senzor, napájecí kabel, prodlužovací Wifi kabel a manuál. Samotný Kinect se skládá z VGA kamery a kamery, která se stará o snímání hloubky v prostoru a čtyři mikrofony, které jsou potřebné kvůli přesnému ovládání konzole hlasem. Microsoft také reagoval na otázky hardcore hráčů, zda bude možné Kinect kombinovat s hraním na gamepadu. Konkrétně například ovládání hlasem a hraní na controleru. Možné to bude, čímž se otevírají zcela nové možnosti pro tvůrce například taktických her atd.

Bližší informace o Kinectu spolu s oficiálním ohlášením ceny se dozvíme pravděpodobně na německém Games Convention anebo Tokyo Games Show v Japonsku. První se koná na začátku příštího měsíce a druhá show v září.

Crysis 2 bude v češtině

[anthraxCZ 22.06.10 09:49] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Stejně tak jako Mafie 2, Fable III či Crackdown 2, tak také druhé pokračování Crysis vyjde česky. Nikoliv však s českým dabingem - jako například včera ohlášena Mafie 2 - ale pouze s titulky, což je v případě Crysis 2 určitě lepší. Myslíte, že příval zajímavých her v české lokalizaci souvisí s příchodem Xbox Live do České republiky? Jestliže ano, tak se možná v budoucnosti ještě máme, na co těšit.

E3 2010: Trailer z F.E.A.R. 3

[anthraxCZ 22.06.10 09:40] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Třetí pokračování (sakra to ten čas letí, pamatuji si, jak jsem spouštěl jedničku ještě na PC) série F.E.A.R. vychází již na konci letošního roku a na E3 byl prezentován povedeným atmosférickým trailerem. Na internet se sice video dostalo poměrně pozdě, ale přesto, určitě se na něj podívejte, protože F.E.A.R. 3 vypadá jako velice zajímavý titul plánovaný na letošní rok.

Outlaws to the End na Xbox Live Marketplace

[anthraxCZ 21.06.10 21:16] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Outlaws To The End je první stažitelný DLC balík pro Red Dead Redemption, které si nejen v naší recenzi odneslo absolutní hodnocení, tedy 10/10 možných hvězd. Tento balík naleznete počínaje dnešním ke stažení na Xbox Live Marketplace a to zcela zdarma. Outlaws To The End obsahuje šestici nových multiplayerových misí, které můžete projít až se třemi kamarády skrze Xbox Live. Součástí jsou také nové achievementy. Novinkou DLC bude také možnost zvolit si herní třídu, z nichž každá disponuje různými specifiky. Jak již bylo řečeno, DLC je k dispozici na Xbox Live Marketplace a také Playstation Network zcela zdarma, čímž Rockstar Games opět potvrzují svou výjimečnost nejen v oblasti vývoji her, ale také v přístupu ke hráčům.

Microsoft o Xbox 360 slim

[anthraxCZ 21.06.10 21:01] Komentáře [15] Komentáře

Xbox 360Dnešní den přinesl hned několik zajímavých informací ohledně nově ohlášené verze Xbox 360, která je mezi hráči známa pod neoficiálním označením Slim. Pojďme si je tedy všechny krátce shrnout. Jako první a pravděpodobně nejzajímavější aktualitkou ohledně Xbox 360 je fakt, že Microsoft počítá s tím, že Kinect a ostatně i nová verze konzole prodlouží život stávající platformy o pět let. Jinými slovy, nová konzole od Microsoftu by podle současného stanoviska neměla přijít dříve než v roce 2015. Nezdá se vám to trochu dlouho ?

Microsoft se také bránil nařčením, že Xbox 360 Slim prakticky kopíruje černé a lesklé provedení Playstationu 3 a také zmenšenou verzi Sony konzole. Zástupci společnosti tvrdí, že Xbox 360 slim byl vytvořen ještě před samotným ohlášením menší verze Playstation 3. Microsoft se také nechal slyšet, že Xbox 360 se v každém případě může rovnat výkonu Playstationu 3 a to i v oblasti 3D aplikací a her.

Herní analytik Michael Pachter se zase zabývá tím, proč Microsoft neohlásil cenu periférie Kinect. Pachter se domnívá, že neohlášení ceny je součástí strategického ekonomického plánu Microsoftu. Ten totiž čeká na to, jak se uchytí konkurenční Move a také Nintendo 3DS, poté následně nastaví cenu. Pachter odhaduje cenu kolem 100 dolarů, což je v přepočtu na naši měnu něco kolem 2000Kč. Chris Lewis z Microsoftu dodává: "Kinec za svou cenu nabídne adekvátní zábavu."

E3 2010: The Witcher 2 na videu !

[anthraxCZ 21.06.10 18:50] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Ačkoliv jsme možnost zahrát si prvního Witchera na Xbox 360 neměli, druhý díl budeme již moci ozkoušet. Od začátku vývoje se totiž s verzemi pro konzole Xbox 360 a Playstation 3 počítá a tak vám můžeme dnes nabídnout nové gameplay záběry právě z The Witcher 2: Asassins of Kings. Video nabízí souboj s jedním z bossů hry, video naleznete uvnitř novinky.

E3 2010: Videonášup z Portal 2

[anthraxCZ 21.06.10 16:40] Komentáře [1] Komentáře

Xbox 360Portal 2 sesbíral z IGN nejvíce ocenění pro nejlepší hru z letošního ročníku veletrhu E3. Ne nadarmo, celých 15 minut in-game záběrů nám ukazují, jaké nové prvky si pro nás tvůrci z Valve připravili. Záběry zachycují první část Portal 2 a hned na začátku ukazují novou "postavu" hry - totiž Wheatlyho, což je jeden z dalších robotů, který uvíznul v Portal světě a který vám bude v průběhu putování laboratořemi. Celkově prošel herní svět významnou změnou - vidíme vegetaci, rostoucí zeleň a rozsáhlé komplexy. Valve slibují, že Portal 2 bude daleko rozsáhlejší než jeho předchůdce, můžeme se tak těšit na nové herní prvky a originální příběh.

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Spolupracujeme

ikonka