Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[clanek - - anthraxCZ]

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Microsoft připravuje čtyři nové herní značky

[anthraxCZ 02.02.13 15:20] Komentáře [2] Komentáře

Xbox 360Herní portál Gaming Everything přišel se zajímavou zprávou. Na portálu LinkedIn se totiž nyní objevila informace, která říká, že Microsoft pracuje na čtyřech neoznámených nových herních značkách. Tato informace se objevila na profilu Jonathana Browna, který je senior product manažerem v Microsoftu.

Brown je navíc člověkem, který má právě nové herní značky na domácích platformách Microsoftu na starosti - podílel se jak na vzniku Halo, tak Gears of War či Forze. Na jeho profilu Brown doslova píše: "V současnosti jsem manažerem v 1st party vydavatelské skupině společnosti Microsoft. Byl jsem hlavním product manažerem na čtyřech neoznámených herních IP a postaral jsem se o to, aby tyto hry přešly do fáze vývoje."

Doufejme, že tedy Microsoft nezahálí a čtyři nové herní značky si odbydou premiéru na nové konzolce. Otázkou zatím zůstává, o jaké tituly půjde - snad ne nějaké hloupé Kinect hříčky?!

EA připraveno odhalit next-gen Fifu a Battlefielda

[anthraxCZ 31.01.13 10:02] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360CEO z Electronic Arts John Riccitiello se nechal slyšet, že next-gen edice sérií Fifa a Battlefield jsou už ve vývoji a větších diskuzí o hrách se dočkáme v průběhu května. Riccitiello doslova řekl: "Rovněž budeme investovat do čtvrté generace konzolových technologií a obsahu. Už jsme dali najevo, že pracujeme na nových pokračováních dvou našich největších herních značek Battlefield a Fifa a moc se těšíme, až se s vámi budeme moci s nimi podělit v květnu."

Co to znamená? Pravděpodobně dvě věci. K odhalení konzolí by mělo dojít ještě před letošním květnem. A ta druhá - první hry pravděpodobně uvidíme již v květnu letoška. To zní skvěle, čas ukáže, jestli je to pravda.

Vývojáři Sleeping Dogs chystají next-gen hru

[anthraxCZ 30.01.13 18:23] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Sleeping Dogs bylo jedním z největších herních překvapení minulého roku. A vzhledem k tomu, že hra sklidila úspěch i u hráčů, mezi které se dostalo přes celý milion kopií, není divu, že vývojáři z United Front Games dostanou další šanci a v současnosti připravují nový herní titul. Jenže ne ledajaký, bude to next-gen hra.

To se píše na stránkách vývojářského studia samotného, kde doslova stojí: "Hledáme zkušeného programátora, který bude spolupracovat s naším online týmem vytvářet multiplayerové featurky našeho nového next-gen konzolového titulu." Uvidíme, kdy nám vývojáři prozradí víc.

Nové artworky z GTA V, zatím jen na fotce

[anthraxCZ 27.01.13 15:07] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Grand Theft Auto V od Rockstar Games sice není oficiálně potvrzenou hrou pro next-gen konzole Microsoftu a Sony, ale jelikož by nové konzole mohly spatřil světlo světa ještě tento rok, bylo by právě páté pokračování horkým kandidátem na to, aby se stalo jednou z prvních her, která vyjde jak na současných, tak next-gen konzolích.

Jestli tomu tak doopravdy bude se dozvíme až časem, prozatím si ale můžete zkrátit čekání na výborně vypadající páté pokračování jedné z nejúspěšnějších herních sérií vůbec prostřednictvím nových artworků uvnitř této novinky. Zatím je můžete zhlédnout pouze na fotografii Gamestopu, ale určitě nebude trvat dlouho a artworků se dočkáme i v oficiální a kvalitní verzi na internetu nebo přímo stránkách Rockstar Games.

Crytek: O osud Homefront 2 nemějte strach

[anthraxCZ 26.01.13 21:14] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Thq před pár dny zažilo šílenou rošádu - kvůli zadlužení totiž byla rozprodána prakticky všechna studia a herní značky. Thq vlastnilo i Homefront a tak se fanoušci začali ptát po osudu druhého pokračování, na kterém pracuje vývojářské studio Crytek. Crytek se teď k situaci Homefront 2 vyjádřil.

Nick Button-Brown, zástupce Crytek, prohlásil, že krach Thq na vývoj hry nemá žádný vliv, neboť samotný Crytek celou herní značku od Thq odkoupil a vývoj dále probíhá podle plánů. Podle všeho by měl nový Homefront dorazit až na nové konzole Microsoftu a Sony, neboť datum vydání je předběžně stanoveno na příští rok.

Chystají Criterion Games Burnout Paradise 2?

[anthraxCZ 26.01.13 21:07] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Jedním z launch titulů konzole Xbox 360 byl závodní titul od Criterion Games - Burnout Revenge. Tento díl série bezpochyby patří mezi ty vůbec nejlepší z celé značky. Současné konzole se však dočkaly ještě další Burnout hry a to sice s podtitulem Paradise. A teď to vypadá, že Burnout Paradise by mohl dostat pokračování.

Alex Ward, ředitel Burnout série v Criterion Games, totiž na svém Twitter účtu napsal následující post: Kdybychom měli udělat Burnout Paradise 2, co byste v něm chtěli mít? Criterion Games tak dost možná jen skrývají jasnou motivaci - totiž zjistit, co by si hráči ve dvojce Burnout Paradise přáli. Přáli byste si pokračování?

Evolve v prvních artworcích, vyjde i na next-gen

[anthraxCZ 24.01.13 15:22] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Thq zažilo krušnou situaci a včera došlo k rozprodání naprosté většiny jejích herních značek a vývojářských studií. Jedním z prodaných studií je i Turtle Rock Studios, kteří stojí za oblíbenou a velmi populární sérií Left 4 Dead pro Valve. Turtle Rock Studios v současné době chystají novou hru s názvem Evolve.

Hru a vývojáře odkoupila společnost Take-Two a v souvislosti s tím vypluly na povrch také první informace o hře samotné. Tak především - Evolve bude velkou AAA akční hrou, která vyjde nejen pro současné konzole, ale také pro ty příští, tedy Xbox 720 a Playstation 4. Uvnitř novinky naleznete také vůbec první artworky ze hry.

Activision na GDC odprezentuje next-gen engine

[anthraxCZ 22.01.13 15:28] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Herní portál CVG.com je v poslední době nejaktuálnějším zdrojem novinek a zpráv o nových konzolích. A svou pozici redaktoři potvrdili i dnes. Podařilo se jim totiž vyšťourat na stránce vývojáře z Activisionu, Jorgeho Jimeneze, že na letošním Game Developers Conference právě tento vývojář bude prezentovat next-gen grafiku.

60-ti minutová prezentace označená jako "fotorealistické renderování očí a deformace" bude prezentovat tvorbu fotorealistických postav pro hry a hardware nové generace. Otázkou zatím zůstává, zda prezentace bude přístupná i veřejnosti nebo jen vybraným hostům. Pravděpodobně se ale dočkáme prvních záběrů toho, jak budou vypadat hry na nové konzole! Game Developers Conference se koná v březnu 2013.

Sony s oznámením PS4 vyčkává na kroky Microsoftu

[anthraxCZ 22.01.13 15:09] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Jestli patříte mezi ty, kteří netrpělivě očekávají představení nových konzolí Microsoftu a Sony, je následující zpráva přesně pro vás. Kazuo Hirai, výkonný ředitel Sony, se totiž vyjádřil k tomu, kdy hodlají představit Playstation 4. Nikoli však konkrétně, ale spíše naznačil taktiku a strategii Sony v konkurenci s Microsoftem.

A co tedy Kaz Hirai o představení nové konzole míní? "Proč bychom měli představovat něco jako první, když se konkurence dívá a může přijít posléze s něčím lepším," zní z úst Hraie pro britské noviny The Sun. Jinými slovy tedy říká, že Sony vyčká na představení konzole Microsoftu, díky čemuž se následně bude moci vytasit s propracovanějším a promyšlenějším způsobem prezentace. Problém nastane ve chvíli, kdy Microsoft zvolí podobnou taktiku a ticho před bouří bude pro hráče nesnesitelné.

Hirai mluvil o plánech společnosti obecně i dál. Jelikož se Sony v současné době nachází ve finanční krizi (mimo jiné prodává své vlastní sídlo, jejíž prodej by měl snížit dluh společnosti), je Kaz Hirai v nelehké pozici. Podle něj se Sony v nejbližší budoucnosti bude věnovat hlavně herní divizi Playstation (konzole a hry), digitálním foťákům a také telefonům. Naopak se omezí výroba a produkce televizí, jejichž prodeje a poptávka výrazně klesly.

Momentálně očekáváme představení konzolí již v březnu na GDC. Jak to ale nakonec všechno bude - kdo svou konzoli představí jako první - ukáže čas.

Nový díl Prince of Persia vyjde v roce 2014

[anthraxCZ 21.01.13 15:55] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Série Prince of Persia patřila ve své době k nejoblíbenějším herním sériím vůbec. Současná generace však přinesla jen dvě hry z tohoto světa - a to sice The Forgotten Sands a Prince of Persia 3D. Ubisoft si je ale dobře vědom potenciálu značky, což dokazuje i informace zveřejněná v aktuálním čísle Oficiálního Xbox Magazínu.

Tam se totiž píše, s odkazem na důvěryhodné zdroje, že nový Prince of Persia dorazí příští rok a to na konzole nové generace. Uvidíme, třeba dojde k odhalení hry na letošní E3.

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Spolupracujeme

ikonka

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain