Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[clanek - - anthraxCZ]

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Pět vysněných her pro launch Xboxu 720

[anthraxCZ 21.01.13 12:20] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360K herním konzolím neodmyslitelně patří hry. A to především hry exkluzivní, tedy takové, které na jiné konzoli nenajdete a nezahrajete si je jinde, než právě na vaší oblíbené platformě. Xbox 360 s počátku přinesl velkou řadu exkluzivit, každý rok jsme se mohli těšit na více než dva tituly pouze pro Xbox 360. S postupem času, a také vydáním Kinectu, se však situace změnila a zájem Microsoftu v oblasti core exkluzivních titulů upadl.

Pojďme se teď podívat na seznam pěti exkluzivních her, které bych si já osobně sám přál, aby byly launch tituly nové konzole Xbox 720. Jaké to jsou? Článek naleznete zde.

O design nového Xboxu se postará Andrew Kim

[anthraxCZ 21.01.13 10:41] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Na stránkách známého designéra Andrewa Kima, který spolupracoval s takovými společnostmi jako je Coca Cola, Honda či HTC, se objevila informace o jeho novém projektu. To by nebylo tak zajímavé, pokud by se nejednalo o spolupráci s Microsoftem a především spolupráci na brandingu a designu nové konzole z rodiny Xbox.

Na stránkách Andrewa Kima se pak můžete podívat na různé jeho práce. Kim v minulosti s Microsoftem již spolupracoval a to sice v souvislosti s Windows 8. Jak asi bude vypadat nový Xbox?

Microsoft ve čtvrtek ukáže své plány do budoucnosti

[anthraxCZ 19.01.13 16:44] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Microsoft patří mezi největší herní společnosti a hlavně je klíčovým hráčem na poli herních konzolí. Není tak divu, že právě v současnosti společnosti věnují pozornost hlavně hráči, neboť má již brzy dojít k odhalení a představení nových konzolí. Microsoft 24. ledna pořádá neznámou akci, kde bude představovat své vize do budoucnosti.

Že by snad bylo oznámení nové konzole blíže než bychom všichni čekali? Pojďme se podívat na to, jak vypadá text oficiální pozvánky. "A jako bonus, Alex Kipman, jeden z vizionářů, kteří stojí za Kinectem, provede speciální prezentaci o vizích Microsoftu do budoucnosti a také o tom, jak pracujeme na tom, abychom správně zkombinovali fungující software s dobrým hardwarem," píše se na pozvánce.

To zní jako bychom se snad mohli dočkat ohlášení něčeho nového? Snad Xboxu 720? Uvidíme. V každém případě nám už 24. ledna ve čtvrtek Microsoft nastíní svou vizi budoucnosti. Výše uvedenou citaci ještě předchází informace o tom, že Microsoft bude prezentovat také Xbox 360, hry na něj a Kinect. Za pár dní se dozvíme, jestli to není jen velká bublina.

Skype jako prostředek komunikace na Xbox Live 720?

[anthraxCZ 19.01.13 16:13] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Jak jistě víte, Microsoft před nedávnem koupil komunikační technologie Skype a převzal celé vedení včetně samotného šéfa předchozího Skypu - Tonyho Batese - pod svá křídla. Ne dlouho potom Microsoft skončil udržovat svůj vlastní komunikátor MSN a rozhodl se implementovat světově populárnější a oblíbenější Skype.

Teď to ale podle informací CVG vypadá, že technologie Skypu se dotknou i Xbox Live, konkrétně tedy Xbox Live, které poběží na novém Xboxu 720. Ingame chaty, diskuze, video konference a další by tak mohly být nahrazeny Skypem, která představuje právě v této oblasti ideální prostředek. Více se dozvíme brzy.

Poslední zprávy: PS4 výkonově lepší než X720

[anthraxCZ 17.01.13 16:51] Komentáře [2] Komentáře

Xbox 360Teprve před nedávnem skončila výstava elektroniky CES 2013, kde se za zavřenými dveřmi měly prezentovat i nové konzole. Informací, které unikly, je poměrně dost a můžete je najít všude na mém Gamezinu. Nejnovější uniklá zpráva, kterou zveřejnil herní portál vg247, mluví dokonce o technických specifikacích obou konzolí.

Respektive, dává je do porovnání a tvrdí, že nový Playstation bude výkonově lepší než jeho konkurent od Microsoftu. Jak je to možné? Vg247 tvrdí, že PS4 bude mít výkon zhruba 1.8 teraflops, zatímco Xbox 720 1.2 teraflops. Podle dalších informací má nový Playstation mít celkem 4GB ram (1GB vyhrazený pro operační systém a zbytek pro hry), nový Xbox pak 8GB ram, kde systém bude vyžadovat 3GB a zbylých 5GB bude pro hry. V pamětích však bude rozdíl v rychlosti, a výkonově by Playstation 4 měl být o kus výš.

Další informace hovoří o tom, že obě dvě konzole budou mít Blu-ray mechaniku s možností čtení disků o velikosti až 100GB! Na bližší informace si budeme muset počkat pravděpodobně do března. Ale to už není tak daleko! Zůstaňte s Gamezinem!

Neil Thompson: next-gen ne až tak velký krok kupředu?

[anthraxCZ 16.01.13 20:33] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Neil Thompson je jedním z těch, kteří nám pravidelně servírují novinky ohledně next-gen konzolí. V rozhovoru pro OXM se Thompson o nových konzolích rozpovídal znovu - jenže pozitivní vyhlídky střídá spíše vystřízlivění. Proč? Thompson totiž míní, že konzole nenabídnou takový skok jako přechod z generace minulé na současnou.

Ostatně posuďte jeho slova sami: "Nová generace bude skokem, avšak ne tak velkým a zcela zjevným. Vývojáři budou hry vyvíjet chytřejším a modernějším způsobem...," říká Thompson v souvislosti s potřebným rozpočtem na vývoj hry pro next-gen konzole. Myslí si, že hráči tak znatelný rozdíl jako v případě skoku z Playstationu 2 a Xboxu na Playstation 3 a Xbox 360 už s novými konzolemi nezažijí.

Vývojářské firmy by totiž musely na vývoj her poskytovat až desetkrát větší rozpočet, což by znamenalo, že hra by musela prodat alespoň 20-30 milionů kopií, aby se vůbec zaplatit její vývoj. Z jeho slov můžeme usuzovat, že vývoj her poběží zhruba stejně jako při současné generaci a že rozdíly od současných her nebudou tak markantní, spíše kosmetické. Co myslíte?

Analytik Pachter k next-gen konzolím a Wii U

[anthraxCZ 15.01.13 17:19] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Herní analytik Michael Pachter patří k nejproslulejším analytikům z oblasti her. Docela paradoxně, protože jeho předpoklady, analytické pohledy jsou buď tak zřejmé, že o nich ani není třeba mluvit, nebo se naopak ukáží jako zcela nepřesné. No, pojďme se podívat, co tento chlapík předpokládá v souvislosti s next-gen konzolemi.

"Až next-gen konzole vyjdou, budou mnohem lepší než Wii U. Call of Duty na Wii U je sice skvělé. Problémem je to, že, jelikož je Call of Duty hrou, která vyžaduje širokou hráčskou komunitu, a na Wii U hraje online pouhá čtveřice dalších lidí, to není zábava. Nikdo by si kvůli CoD Wii U nekoupil," doslova řekl Pachter.

Závěrem snad dodáme, že Nintendo může u hráčů uspět leda tak s exkluzivitami, které na jiných platformách nenajdeme. Ze všech ostatních hledisek ale bude Wii U za konkurenty nové generace od Microsoftu a Sony zaostávat. Jenže tohle jsme tušili už vydáním Wii U.

Chystají Visceral fps Dead Space nebo novou IP?

[anthraxCZ 14.01.13 20:15] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Herní studio Visceral Games patří mezi významné autory herního gigantu EA. A mimo to, že v současnosti dokončují třetí díl vesmírného horroru Dead Space, ve Visceral Games se také pracuje na zbrusu nové herní značce. Podle toho, jaké hry mají Visceral na kontě (Army of Two, Dead Space, The Godfather aj.), bychom mohli soudit, že půjde o další hru z třetí perspektivy.

Jenže nejnovější nabídky práce na stránkách Visceral Games naznačují něco jiného: v job listingu se totiž objevilo, že hledají někoho, kdo má přehled v FPS hrách. Kotaku před nedávnem navíc pustilo do světa spekulace o připravovaném Dead Space first person titulu a odchod spoluzakladatele Guerilla Games právě do Visceral, dává tušit něco zajímavého. Ačkoliv nemůžeme s jistotou říci, zda se jedná o novou IP nebo Dead Space z prvního pohledu, hra pravděpodobně dorazí až na nové konzole.

Co byste radši - novou IP od Visceralu nebo Dead Space jako FPS titul?

Next-gen konzole budou odhaleny už v březnu!

[anthraxCZ 14.01.13 20:05] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Gamezin několik dní kvůli problémům s hostingem neběžel, avšak dnes je vše již v pořádku, a tak se můžeme podívat na nejaktuálnější novinky ze světa next-gen konzolí. A ty jsou doopravdy žhavé. Počínaje dnešním dnem totiž herní portály zahlcuje informace o tom, že next-gen konzole Microsoftu a Sony budou odhaleny už v březnu.

Pojďme se ale podívat na informace hezky popořadě. Herní časopis Game Informer ve svém únorovém vydání zveřejnil informaci, že jak Microsoft, tak Sony chystají ještě před samotnou E3 jakési menší konference ve stylu společnosti Apple, kde by podle všeho měly odhalit nové konzole. Tyto konference by se podle Game Informeru měly konat už v březnu letošního roku, což je čas Game Developers Conference. "Doslechli jsme se, že jak Sony, tak Microsoft chystají Apple-style konferenci někdy v čase Game Developers Conference na konci března, kdy odhalí své nové platformy," píše se doslova v únorovém čísle Game Informeru.

Situaci se rozhodl probádal také herní portál CVG, jehož zdroje potvrzují informace o odhalení nových konzolí ještě před vypuknutím E3. Na eventech v březnu by totiž mělo dojít k odhalení pouze konzolí, E3 pak bude ve znamení oznámení a prezentací vůbec prvních next-gen her pro tyto herní systémy. Game Informer v informacích pokračuje: podle nich totiž Playstation 4 dorazí v říjnu před Xbox 720, který spatří světlo světa v listopadu. S odvoláním na předpoklady analytiků pak uvádí také přibližnou cenu nových konzolí, která by se měla pohybovat v rozmezí $350-$400. Sony odmítlo informace Game Informeru a CVG komentovat.

Nové konzole jsou setsakramentsky blízko! Pro aktuální info zůstaňte se mnou!

Doom 4 skoro potvrzen na next-gen konzole

[anthraxCZ 06.01.13 16:31] Komentáře [3] Komentáře

Xbox 360Ačkoliv Doom 4 nikdy nebyl ohlášen, snad všichni fandové série věří, že hra je ve vývoji. A teď to vypadá, že tomu tak doopravdy je. Jeden z vývojářů společnosti id software totiž prozradil klíčové informace, které by mohly odkazovat právě na Doom 4. Hlavní programátor Brian Harris, který až do ledna roku 2012 byl hlavním designérem Doom (tato informace pochází z Linkedin), totiž na svém Twitteru prohlásil:

"V současné době se věnuji své novorozené dcerce. Ale až se vrátím, podám zprávu o velkém projektu pro nové platformy," píše Harris na svém Twitter účtu. Ačkoliv to tedy není potvrzení, velký projekt, skutečnost, že Harrir byl lead designérem Doom 4 a posléze pracoval také na Doom 3: BFG Edition, naznačuje, že půjde doopravdy o Doom 4. A co víc - nové platformy v tomto kontextu dozajista znamenají next-gen konzole Microsoftu a Sony!

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Spolupracujeme

ikonka

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde