Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[clanek - - anthraxCZ]

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Ubisoft si brousí zuby na odkoupení Thq

[anthraxCZ 21.12.12 19:11] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Možná jste zaregistrovali informace o tom, že herní vydavatelství Thq se potýká s finančími problémy a tento týden vyhlásilo bankrot. Konec firmy to však neznamená, protože její zástupci věřili, že najdou investora, který by podpořil rozpracované hry (například Saints Row 4, Metro: Last Light, Homefront 2 či Company of Heroes 2).

A vypadá to, že takového investora našel - Thq se totiž chystá odkoupit Ubisoft, který si na firmu brousí zuby už delší dobu. Pravděpodobně se mu to i povede a nám tak stačí doufat, že hry Thq Ubisoft dá do správných rukou, respektive podpoří současné vydavatele.

Modern Warfare 4 na next-gen konzolích?

[anthraxCZ 21.12.12 19:06] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Série Call of Duty patří mezi nejoblíbenější a komerčně nejúspěšnější značky herního průmyslu. Není tak divu, že Activision už delší dobu pracuje na novém pokračování. To by mělo být Call of Duty: Modern Warfare 4, které by dle šablony Activisionu, mělo vyjít na konci příštího roku. A co to znamená pro nás?

Především to, že Modern Warfare 4 si dost možná zahrajeme také na next-gen konzolích Microsoftu a Sony. Tato informace pochází z neověřených zdrojů herního portálu Examiner, který dělal rozhovor s ředitelem společnosti Activision, Bobby Kotickem, a který tak usuzuje na základě dostupných informací.

Dark Souls 2 možná vyjde na next-gen

[anthraxCZ 20.12.12 09:02] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Na vyhlašování Video Game Awards 2012, tedy herních ocenění, které každoročně probíhá na Spike TV, došlo k oznámení a představení několika významných her. Vedle The Last of Us či Gears of War: Judgment došlo i k velkému oznámení, které ocení především milovníci rpg her. Proč? Vývojáři z FromSoftware spolu s Namco Bandai totiž ohlásili pokračování jednoho z nejlépe hodnocených rpgček roku 2011 Dark Souls.

Ohlášení proběhlo prostřednictvím traileru, mnoho dalších informací však k Dark Souls 2 vývojáři neposkytli. Podle herního časopisu Famitsu je tu ale jedna velice zajímavá informace, ačkoliv je zatím spekulativního charakteru. Famitsu totiž tvrdí, že vývoj Dark Souls 2 je v rané fázi a tedy je dost možné, že hra nevyjde v plánovaném termínu příštího roku, nýbrž až v roce 2014. A to by mohlo znamenat potenciální posun vydání hry na next-gen konzole. Já si myslím, že by to vůbec nebylo od věci. Jak jste na tom? Myslíte, že hra vyjde i nebo pouze na next-gen?

Uvnitř novinky můžete zhlédnout zmiňovaný trailer na Dark Souls 2.

5 her, které si zahrajeme na X720 a PS4?

[anthraxCZ 18.12.12 14:23] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Ačkoliv jsou konzole Xbox 720 a Playstation 4, respektive tedy potenciální nástupci současných konzolí Microsoftu a Sony, ještě více než rok před námi, dost možná už teď vznikají hry, které zamíří nejen na Pc a třeba i současné konzole, ale také na next-gen. A já jsem si pro vás připravil výběr pěti takových, které by tam mohly zamířit.

Článek naleznete pod tímto odkazem.

60fps v next-gen hrách? Podle Carmacka ne

[anthraxCZ 18.12.12 13:51] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360John Carmack, herní vizionář a hlava vývojářské společnosti id, poslal do světa docela špatnou zprávu. Pakliže jste totiž počítali s tím, že nová generace konzolí přinese takový výkon, který umožní plynulý běh her v rozlišení 1080p a 60 snímcích za sekundu, musíme vás zklamat. Ačkoliv to není potvrzené, dle Carmacka totiž vypadá úplně jinak. John Carmack o tom, že hry pro další konzole nepoběží v 60 snímcích za sekundu, nýbrž současných 30, mluvil již dříve. Dnes však svou domněnku potvrdil postem na svém Twitter účtu, kde napsal: "bohužel, můžu vám garantovat, že většina next-gen her poběží stále v 30fps."

Uvidíme, jak nakonec situace dopadne; ale vzhledem k tomu, že id je velké studio, dá se předpokládat, že vývojáři odsud už mají k dispozici vývojářské devkity. Carmackova informace by se tak mohla brát zcela vážně. Snad nám ukáže čas, že to není pravda.

Jste připraveni na 4 nové konzole v roce 2013?

[anthraxCZ 16.12.12 11:17] Komentáře [4] Komentáře

Xbox 360Současná generace konzolí, která je sedmou v pořadí, se blíží ke svému konci. A příští rok, tedy rok, který by měl být ve znamení právě nových konzolí (ať už ohlášení nebo rovnou vydání Xbox 720 a Playstation 4), bude klíčový, neboť na pole herních systémů vstoupí dva noví velcí hráči. To znamená, že v roce 2013 by mohly dorazit hned čtyři nové herní konzole. Jste připraveni? Pojďme si je všechny stručně představit.

Steam Box - o konzoli herního vydavatele Valve jste dozajista již slyšeli. Přednostmi této konzole mají být především propojenost s herním obchodem Steam, který nabízí tisíce různorodých titulů, možnost hrát na televizi a také ovladač, který bude disponovat jednou zajímavou featurou - budete si totiž libovolně moci poupravit rozestavení tlačítek na gamepadu.

Ouya - dalším hráčem na poli konzolových herních systémů bude OUYA. Bude to systém, který připojíme k televizi a veškeré hry si budeme moci zadarmo vyzkoušet a následně stáhnout. Největší předností konzole bude její cena a to, že dorazí už v dubnu příštího roku.

To jsou dva noví hráči, kteří vstoupí do konkurence s Microsoftem, Sony a Nintendem. Konzole dvou prvně jmenovaných gigantů není třeba představovat. Rok 2013 tak bude klíčovým rokem pro všechny fanoušky her, ale také vydavatele herních konzolí.

Pro Evo 2014 poběží na novém enginu

[anthraxCZ 13.12.12 13:01] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Naoya Hatsumi, producent Pro Evolution Soccer série, se na eventu věnovaném této fotbalové simulaci od Konami, vyjádřil k novému pokračování, totiž Pro Evolution Soccer 2014. A co pěkného nám sdělil? "Novou hru ze série Pro Evo vyvíjíme na grafickém Fox Enginu ve spolupráci s Hideo KOjimou," řekl Nooya Hatsumi.

Od letošního ročníku by tak měl být znát opravdu znatelný posun. Zatím není jisté, zda hra dorazí pouze na současné konzole, anebo si ji budeme moci užít i v naleštěném technickém kabátku na nových konzolí Microsoftu a Sony.

Yerli z Cryteku o pamětích ram Xbox 720 a Ps 4

[anthraxCZ 12.12.12 20:21] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360O přibližných hardwarových specifikacích nových konzolí Microsoftu a Sony by se jen stěží dalo říct, že je známe. A proto, když jakýkoli vývojář zmíní next-gen konzole, zpráva se dočká velké pozornosti. To se povedlo i Cevatu Yerlovi z Cryteku, který se teď vyjádřil k pamětím nových konzolí. A co že o pamětích soudí?

Tak především říká, že konzole Xbox 360 a Playstation 3 na tom s pamětí byly opravdu bídně, jelikož 512MB ram je podle něj strašně málo. Yerli z Cryteku si myslí, že paměť je vůbec nejdůležitějším komponentem hardwaru, který umožňuje využívat různé technologické triky a především vymáčknout z her a grafiky maximum. A kolik by si tedy Yerli v nových konzolích přál paměti? Skromný doopravdy není.

"Kdyby našli cestu, jak vyvíjet ram paměti za menší peníze, mohli by objem paměti ztrojnásobit či zečtyřnásobit. Pak přijít a říct: máme pro vás 32 gb paměti," doslova řekl Yerli pro CVG. A co to znamená? Jelikož se Yerli zmínil o ztrojnásobení, potenciálně zečtyřnásobením, dá se vyvodit, že současné konzole budou mít 8 gb paměti. A to rozhodně není k zahození!

Rockstar Games pracují na next-gen technologiích

[anthraxCZ 12.12.12 08:14] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Na stránkách Rockstar Games se objevily nové pracovní nabídky a jak je v herním světě běžné, vyvolalo to vlnu spekulací. Proč? Rockstar North totiž hledají člověka, který se bude zaměřovat na vývoj základních prvků herního enginu pro současné a hlavně budoucí platformy. Další inzeráty se objevily na stránkách Rockstar San Diego, kteří hledají programátory fyzikálního enginu.

Že by snad Rockstar Games pracovalo na next-gen pokračování Red Dead Redemption? Uvidíme, ale vypadá to, že Rockstar Games brzy přijdou s něčím velkým.

Do války next-gen konzolí vstoupí i Valve

[anthraxCZ 11.12.12 14:28] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Nová generace herních konzolí Microsoftu a Sony je čím dál tím blíž. Není tak divu, že na chystanou válku, která by měla vypuknout na konci příštího roku nebo na začátku roku 2014, chtějí reagovat i další společnosti. Například Valve, jehož ředitel Gabe Newell, se před nedávnem nechal slyšet, že jejich konzole bude konkurovat právě novým systémům Sony a Microsftu.

Co si o tomto chystaném kroku Valve myslíte?

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Spolupracujeme

ikonka