Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[clanek - - anthraxCZ]

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Insomniac o příchodu Xbox 720 a Playstation 4

[anthraxCZ 27.11.12 20:39] Komentáře [1] Komentáře

Xbox 360Insomniac Games, studio známé především díky skvělým Playstation 3 exkluzivním sériím her jako je Ratchet and Clank či Resistance, v současnosti připravuje titul s názvem Fuse pro Xbox 360 a Playstation 3. A jelikož jejich titul bude dost pravděpodobně stát na generačním pomezí nových a starých konzolí, redaktoři oficiálního xbox magazínu se rozhodli vývojáře ze studia vyzpovídat.

Otázka zněla - je dobrý nápad vydávat novou herní značku na sklonku životního cyklu konzolí Xbox 360 a Playstation 3? Brian Allgeier a Ted Price, vývojáři z Insomniac Games, si myslí, že ano. "Myslíme si, že lidé jen tak nezahodí své Xboxy (míněno 360) a Playstationy (trojky), když dorazí nové konzole. Myslím, že lidé budou stále chtít nové hry pro své současné konzole," tvrdí souhlasně oba dva jmenovaní pánové z Insomniacu.

Já osobně o tomto tvrzení silně pochybuji. Myslím si, že drtivá většina hardcore hráčů moc ráda vyhodí současné konzole a zaměří pouze a jen na ty nové, neboť herní kolotoč dospěl do bodu, ve kterém hráči požadují maximální výkon a využití nejnovějších technologií. Co si myslíte vy? Vyhodíte svou 360 nebo Ps 3 až dorazí jejich nástupci?

Syberia dostane třetí pokračování

[anthraxCZ 27.11.12 16:08] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Pakliže patříte mezi milovníky adventurních her, dozajista vám rukama prošla hra s názvem Syberia. Ta patří mezi nejlepší žánrovky. Dnešní informace, kterou zveřejnili Anuman Interactive, prostřednictvím tiskové zprávy, vás tak určitě potěší: "Jsme potěšeni, že můžeme vytvořit nové dobrodružství Kate Walkerové a pracovat na něm s lidmi z Anuman Interacive," řekl Benoit Sokal, který pro trojku, stejně tak jako pro dvě předchozí hry, napíše scénář.

Teď ještě technické informace na závěr: vývoj Syberia 3 je teprve na začátku a tak se titul očekává až na v rozmezí roků 2014 - 2015. A to je ostatně také důvod, proč se o hře zmiňuji na next-gen Gamezinu, protože to už je období, kdy naplno počítáme s novými konzolemi. Syberia 3 by tak měla být next-gen hrou.

Avalanche Studios už vyvíjí pouze pro nové konzole

[anthraxCZ 23.11.12 16:08] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Vývojáři z herního studia Avalanche Studios na současnou generaci konzoli přinesli hned dva díly z jejich velmi oblíbené third person akce s otevřeným světem Just Cause. A jelikož se tvůrci těšili velkého úspěchu mezi hráči a kritiky, Just Cause 3 bude následovat. Jak se ale očekávalo, třetí díl pravděpodobně vyjde pouze na nové konzole.

Christofer Sundberg, zakladatel studia Avalanche Studios, dnes na svém Twitter účtu zveřejnil fotku (kterou můžete zhlédnout uvnitř této novinky), která ukazuje zabalování vývojářských devkitů konzolí Xbox 360 a Playstation 3. Sundberg k tomu dopsal komentář: "Vracíme je zpátky. Jdeme na next-gen." Což v podstatě znamená, že Just Cause 3 vyjde na příští konzole, kterých by měli dorazit na konci roku 2013.

Reporty mluví o dvou verzích nové konzole Microsoftu

[anthraxCZ 22.11.12 17:56] Komentáře [1] Komentáře

Xbox 360Nejaktuálnější, ale nepotvrzené, reporty nám přináší zajímavé informace o nástupci Microsoftí konzole Xbox 360. Pojďme se na tyto informace podívat - Xbox nové generace totiž údajně bude ve dvou verzích. Tou první bude ta, kterou všichni netrpělivě očekáváme - tedy výkonná konzole nabízející opravdový next-gen herní požitek.

Zatímco ta druhá bude zamířena na hráče příležitostné a bude cenově dostupnější. Měla by běžet na základu Windows 8 a fungovat něco jako set-top box s podporou Xbox Live Arcade titulů a celého rozhraní Xbox Live Marketplace. Druhá verze nebude podporovat AAA core tituly. Vypadá to tedy, že s druhou verzí nové konzole, respektive casual verzí, se bude Microsoft orientovat více na hráče příležitostné. Dost možná tato verze poběží na systému cloud hraní? No uvidíme, zatím ohlášení nového Xboxu očekáváme spolu s oznámením konkurenční konzole Sony na E3 2013.

Reggie chce na Wii U i Grand Theft Auto V

[anthraxCZ 20.11.12 16:17] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Série Grand Theft Auto patří k nejprodávanějším, nejlépe hodnoceným a hlavně hráčsky nejoblíbenějším hrám vůbec. Když Rockstar Games ohlásili pátý díl, strhla se vlna nadšených reakcí a Grand Theft Auto V se automaticky, raketově a ihned dostalo na post nejočekávanější hry příštího roku. Rockstar Games se k možnosti Wii U portu vyjadřovali skepticky, respektive tak, že v současné době žádné plány s konzolí Wii U a Grand Theft Auto V nemají.

Reggie Fils-Aime, prezident společnosti Nintendo pro Severní Ameriku, se ale v jednom rozhovorů nechal slyšet, že Grand Theft Auto V chce na konzoli Wii U vidět. A jelikož Nintendo patří mezi největší hráče v herním průmyslu, dá se očekávat, že se jim pátý díl série povede na novou konzoli přinést. Ostatně, hardwarové předpoklady pro Grand Theft Auto V Wii U rozhodně máme. Nezbývá než čekat na další informace a zprávy, zájem Nintenda je ale klíčový a hlavně slibný pro všechny fanoušky Nintenda a Rockstar Games.

Videosrovnání Wii U & Ps 3/360 verzí Black Ops II

[anthraxCZ 19.11.12 10:07] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Call of Duty Black Ops 2 patří k nejsledovanějším hrám letošního roku. Není divu, to je Call of Duty série každoročně. Letošní díl je však sledovaný dvojnásob, neboť bude debutovat a uvádět na trh také konzoli Nintendo Wii U. A jelikož má být konzole o kus napřed oproti současným konzolím Xbox 360 a Playstation 3, nebude dozajista od věci se podívat na to, jak je Wii U verze graficky napřed.

A proto se na Youtube dnes objevilo srovnávací video, které porovnává právě Xbox 360 / Playstation 3 verzi s tou pro konzoli Nintendo Wii U. Nutno uznat, že velkých rozdílů si nevšimnete, ale Call of Duty Black Ops 2 pro Wii U disponuje o něco ostřejšími texturami. Ostatně, posoudit můžete sami z videa uvnitř této novinky.

Obrázky a informace o nástupci Xbox 360 z XW

[anthraxCZ 17.11.12 14:16] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Redaktoři časopisu Xbox World vyzpovídali různé vývojáře a poskládali ze získaných informací profil možného nástupce konzole Xbox 360. Dle dostupných informací redaktoři tvrdí, že Xbox 720 bude: mít Kinect 2.0, Blu-ray mechaniku, 3d zvuk a bude podporovat virtuální brýle. Změn by se měl dočkat také ovladač, kde není vyloučena podobnost s Wii U gamepadem, tedy zabudovaný minidisplej. V devkitech je podle informace čtyřjádrový procesor se čtyřmi thready pro každé jádro a paměť je 8GB.

Další vychytávkou nové konzole by měla mít možnost rychlého zapnutí a jakéhosi pohotovostního režimu, který je u telefonů. To znamená, že byste měli mít možnost přijít ke konzoli, stisknout tlačítko spuštění a okamžitě hrát. Spekulativní obrázky, které naznačují design nové konzole naleznete uvnitř této novinky.

Splinter Cell: Blacklist v minutě videa

[anthraxCZ 15.11.12 10:55] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Splinter Cell je série, která proslula díky propracovanému stealth systému. Poslední díl, Splinter Cell: Conviction, ale musel snášet velkou kritiku za to, že nebyl dostatečně stealth. To chce Ubisoft napravit v novém dílu s podtitulem Blacklist, který dorazí na jaře příštího roku. A možná i na Nintendo Wii U.

Jak na tom pracují a jak to vypadá v současné době, můžete zhlédnout na dnes zveřejněném videu uvnitř této novinky.

Trailer číslo 2 na Grand Theft Auto V je venku

[anthraxCZ 14.11.12 16:59] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Rockstar Games již delší dobu avizovali příchod druhého traileru na Grand Theft Auto V. Chvíle zveřejnění traileru konečně nadešla a my tak máme možnost podruhé nahlédnout pod pokličku nejočekávanější hry současnosti. No a co bude v traileru k vidění? Především úžasná atmosféra, rozsáhlý svět a klasický GTA styl. Mimo to poprvé uvidíme kompletní složení trojice hlavních protagonistů.

Trailer naleznete uvnitř novinky nebo na stránkách Rockstar Games.

Nálož screenshotů z Grand Theft Auto V pokračuje

[anthraxCZ 12.11.12 17:25] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Je to pár dnů, co vyšlo speciální dílo magazínu Game Informer věnující se speciálně Grand Theft Auto V, a Rockstar Games nám servírují další média ze hry. Jedná se o další ingame screenshoty, které - jak jinak - vypadají opět naprosto úžasně a fantasticky. K vidění je rozmanité prostředí, rozsáhlé přírodní oblasti, ale také vozidla a postavy.

Jedenáctku screenshotu si nenechte ujít! Je uvnitř novinky!

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Spolupracujeme

ikonka

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich