Nejnovější článek na našem portálu

Oficiálně: představujeme Xbox One

[clanek - - anthraxCZ]

Konzolista.cz píše: Microsoft dnes představil svoji novou herní konzoli Xbox One, která bude dostupná letos na podzim po celém světě, tedy i u nás v Evropě. Podrobnosti o ceně, případně verzích, v jakých se bude prodávat, se dozvíme později, pravděpodobně až se bude blížit termín vydání...

Xbox One v počtu předobjednávek slaví úspěch

[anthraxCZ 29.05.13 17:09] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Xbox One predobjednávky v UK predbehli PS4. Minimálne u niektorých predjcov, ktorých sa pýtalo MCV. U jedného dokonca predobjednávky Xbox One prekonali PS4 hneď v prvý deň. Predobjednávky PS4 po odhalení Xboxu tiež mierne vzrástli.

Dodatek: co na to říkáte? Dejte vědět do diskuze.

Zdroj: sector.sk.

Prohlédněte si Xbox One v 3D prezentaci

[anthraxCZ 29.05.13 10:12] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Microsoft pridal na Sketchpad 3D model Xbox One, vďaka čomu si ho môžete ľubovolne rotovať, približovať a obzerať z každej strany. Dodatek: můžete si tak prohlédnout, jak přesně konzole, Kinect kamera a také ovladač vypadají.

Prezentaci naleznete uvnitř této novinky. Dejte nám vědět do komentů, zda se vám nová konzole zamlouvá či nikoliv?

Zdroj: sector.sk, vlastní

Microsoft tvrdí, že indie vývojáři jsou pro něj důležití

[anthraxCZ 29.05.13 10:07] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Když byla oznámena konzole Xbox One, nepadla ani zmínka o indie hrách a jejich podpoře. Jen Microsoft později dodal, že podmínky budou na nové konzoli prakticky stejné, jako tomu je nyní na Xboxu 360, takže každý menší vývojář si bude muset sehnat vydavatele. Jen pro srovnání, na Playstation Vita, Playstation 4 a Nintendo platformách vydavatele vývojář nepotřebuje, může si hru vydat sám, čímž samozřejmě získá pro sebe více peněz.

Není proto divu, že se indie vývojáři hned o celé konzoli začali vyjadřovat dost nepěkně, stejně tak o celém Microsoftu. Jak ovšem nyní vysvětlil Don Mattrick, šéf Xbox divize, indie vývojáři jsou pro Microsoft důležití a už v brzké době budou sdílet více informací. Rozhodně ale chtějí menší hry na své nové konzoli, zatím Don Mattrick jen řekl, že budou podporovat indie scénu skrze speciální program. Více se zřejmě dozvíme na E3.

Převzato z: konzolista.cz

Nové screenshoty z hororu The Evil Within

[anthraxCZ 29.05.13 10:03] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Bethesda nedávno oznámila dvě své nové hry The Evil Within a Wolfenstein: The New Order, které vyjdou jak na současnou konzolovou generaci, tak na next-gen. Obě bude letos Bethesda prezentovat na výstavě E3, která začíná už za necelé dva týdny. Už nyní ovšem vydala na obě hry nová média (včerejší gameplay z Wolfensteina).

The Evil Within je hororová hra od studia Tango Gameworks, v níž musí hlavní hrdina Sebastian Castellanos vyřešit masovou vraždu. No, jednoduché to ani náhodou nebude, jak ukazují zmíněné nové hodně krvavé obrázky uvnitř této novinky.

Převzato z: konzolista.cz

Wolfenstein: The New Order na prvním videu

[anthraxCZ 28.05.13 16:51] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Server CVG nyní uveřejnil své 7 minut dlouhé video preview, ve kterém se dozvíte několik nových informací, první gameplay záběry. Na video se určitě podívejte, naleznete ho níže v novince. Hra Wolfenstein: The New Order vyjde letos na konci roku pro konzole Playstation 3, Xbox 360, Playstation 4 a Xbox One.

Video naleznete uvnitř této novinky.

Převzato z: konzolista.cz

Nový obrázek z Battlefield 4, info o multiplayeru

[anthraxCZ 27.05.13 15:59] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Kromě nového obrázku ze singleplayerové části střílečky Battlefiled 4 se na internetu objevil plakát informující o možnosti přizpůsobit si v multiplayeru vojáka, včetně pohlaví a obličeje. To by jinými slovy znamenalo, že bychom mohli hrát i za ženy. EA rychle přispěchala s vysvětlením a pro VG247 řekla, že plakát není důvěryhodný. Buď jde o výstřel nějakého fanouška, nebo se vydavatel snaží zamést stopy, protože má v plánu oznámit tuhle informaci například na červnové E3. Právě tam má být detailně odhalen multiplayer.

Kromě výše zmíněného stojí na plakátě ještě bonusy v podobě dělostřelecké podpory, skenování a mobilní spawn body. Dále pět nových tříd a nový systém pro zranění. Již dříve se mluvilo o ženských postavách v singleplayeru, což vývojáři potvrdili. Mělo by jít ale pouze o vedlejší postavy. Nový screenshot si můžete prohlédnout uvnitř novinky.

Převzato ze: zing.cz

Xbox One a hry na něj budou mít regionální zámek

[anthraxCZ 27.05.13 15:53] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Microsoft potvrdil, že konzole Xbox One bude mít regionální zámek. To znamená, že si budete muset dávat pozor, kde kupuje konzoli a hry. Pokud například zakoupíte konzoli v Evropě a hry si necháte dovážet například z USA, tak se vám jednoduše může stát, že hry na konzoli nespustíte. Regionální zámek má Xbox 360 i konkurenční PlayStation 3 od Sony. Jak to bude u PS4 zatím nevíme. Možná se něco nového dozvíme na červnové E3 v Los Angeles.

"Podobně jako filmy a hudba, i hry musí splňovat regulační pravidla dané země předtím, než se mohou začít prodávat," řekl mluvčí Microsoftu pro Digital Trends.

Převzato ze: zing.cz

Microsoft blokuje komentáře na svých kanálech

[anthraxCZ 26.05.13 21:58] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Možná jste si všimli rozdílných reakcí na oznámení konzolí nové generace. Zatímco u Playstationu 4 byli hráči spokojeni, i když mrzela nepřítomnost samotné konzole, to u Xbox One byla většina hráčů zklamána. Zástupci Microsoftu říkali, že počítali s tím, že se prezentace nebude hráčům líbit, pro ně si schovávají hry až na E3, ale asi sami nečekali, jaká nenávist se vůči celé konzoli na internetu objeví.

Vše navíc zašlo ze strany mnohdy i fanoušků tak daleko, že začaly padat na oficiálním youtube kanálu konzole Xbox nadávky, sem tam se objevila i výhrůžka, a to je reklama, která rozhodně nepotěší. Microsoft se tak rozhodl, že na celém kanálu uzamkne komentáře, což je něco naprosto nevídaného - link . Mezitím se Microsoft ohradil i vůči herním médiím, protože zvláště u bazarových her uvádějí údajně neúplné informace nebo jen spekulace. Je ovšem otázkou, co mají dělat, když ony neúplné informace mají z oficiálních tiskových zpráv.

Microsoft jistě nepotěší ani informace, že by mohl s Kinectem narazit v Evropě. O Kinect a propojení s Xbox One se totiž začal zajímat německý komisař pro ochranu osobních údajů Peter Schaar. „Skutečnost, že Microsoft může špehovat hráče v obývacích pokojích, je největší noční můrou,“ řekl magazínu spiegel.de. Nyní musíme doufat, že Microsoft na E3 skutečně předvede pádný důvod, proč by měli dát naštvaní hráči konzoli Xbox One druhou šanci. Vše mohou napravit hry, hry a zase jenom hry.

Převzato z: konzolista.cz

Xbox One s remote playem i autentickou komunikací

[anthraxCZ 25.05.13 13:10] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Ačkoliv Microsoft konzoli Xbox One představil na své speciální akci, moc toho nakonec neřekl. Naštěstí se neustále dozvídáme nové informace, dnes informuje server Polygon hned o dvou zajímavých součástech konzole. Jako první je tu funkce remote play. V popisu stojí, že pokud se zaseknete v nějaké hře a nebudete vědět, jak třeba porazit bosse, můžete zavolat kamarádovi přes Skype, no a po domluvě mu hru nasdílet a přenechat, aby problematickou část za vás dokončil. No a poté samozřejmě vám hru opět vrátí, abyste mohli pokračovat. Tato funkce má být dostupná hned u startu, jen tedy se sluší dodat, že obdobnou vychytávku bude mít i konzole Playstation 4. Dále server Polygon píše, že Microsoft pracuje na komunikaci, která bude probíhat mezi hráčem a samotnou konzolí skrze Kinect. Není jisté, že bude přítomna hned u startu konzole, ale její zakomponování může proběhnout v některém updatu, kterých jistě nebude málo.

Polygon píše, že kamerka Kinect bude sledovat vás, jakožto hráče (bez ní se konzole nezapne), takže neustále bude vědět, jak se pohybujete, i jestli se náhodou někdo neznámý nevplíží do místnosti. Pokud se tak stane, má konzole Xbox One vyzvat dotyčnou osobu, aby se identifikovala, přičemž si do paměti uloží její obličej, hlas i jméno. Je samozřejmě otázkou, jestli tato funkce bude muset být neustále zapnutá nebo ne, ale určitě by se ne každé návštěvě líbilo, pokud by si ji konzole před hraním proklepla. I proto se na internetových diskuzích živě diskutuje, co vlastně vše bude Kinect sledovat, a jestli toto nepůjde nějak zneužít. Je vidět, že jsou otázky, na které bude muset Microsoft jasně odpovědět. Zatím se mu komunikace moc nedaří, a při odpovědích člověk neví, jestli se smát nebo brečet.

Převzato z: konzolista.cz

Spekulace: Batman: Arkham Origins i na next-gen

[anthraxCZ 24.05.13 17:54] Komentáře [0] Komentáře

Xbox 360Vývojáři ze studia Warner Bros. Games Montreal připravují akční hru Batman: Arkham Origins, která je oznámená pro současné konzole. Před oznámením se spekulovalo, že by se mohla podívat i na next-gen konzole, ostatně vývojáři měli na svých stránkách napsáno, že pracují i na next-gen akční hře, ale nakonec nic oficiálně potvrzeno nebylo. Není ani nyní, jenomže internetový obchod Mighty Ape zařadil Playstation 4 a Xbox One verze hry Batman: Arkham Origins do své nabídky.

Že by věděl něco, co ostatní ne? Herní vydavatelé běžně posílají obchodům informace dříve, aby mohly s hrami počítat a připravit ihned předobjednávky, no a někdy takto něco unikne, jak jsme byli svědky v minulosti. E3 se pomalu blíží, herní vydavatelé se jistě budou předhánět v oznamování next-gen her, no a asi bychom se i divili, kdyby mezi nimi Batman: Arkham Origins nebyl. Ostatně vývojáři připravují i PC verzi, a její port na nové konzole nic nákladného není, vzhledem ke stejné architektuře.

Převzato z: konzolista.cz

Uživatelské sekce

Nick:
Heslo:

Shoutbox

Jméno:
5 + 5 =
Lenka 03.11.14 v 12:59

Prosím, neví někdo, jestli existuje na x box 360 něco na způsob roller tycoonu? Pokud ano, jak se to jmenuje? Nemohu nic najít :( Děkuji za odpověď :)

miky 05.08.14 v 15:43

Kokos: ty jsi dobrý dementi. Jdi hrát knacka a drž pysk.

Kokos 30.07.13 v 04:47

shitbox je největší sračka na světě

anthraxCZ 15.01.13 v 10:05

Výsledek poslední ankety: Budete kupovat Wii U? Ano (1), Ne (10), Mám předobjednáno (4), Ještě nevím (1) - pro konzoli Wii U tak ne příliš pozitivní výhledy :) Hlasujte v nové anketě!

"> 13.11.12 v 12:37

">

anthraxCZ 04.11.12 v 12:51

Máme tady novou anketku - hlasujte! Předchozí dopadla dobře pro mě: většina hlasu byla pro to, že změna Gamezinu prospěla. Děkuji!

anthraxCZ 02.11.12 v 09:00

taky si myslím, že to tak bude - e3 2013 přinese jejich představení a o vánocích už budeme moct hrát :) aspon v to doufám :)

Cottager 01.11.12 v 16:13

Představení PS4 možná ta E3ka, ale ven půjde tak za rok před vánocema..

Wii U 31.10.12 v 17:04

Ahoj, jsem si puvodne myslel ze tvuj web je obdoba zingu ci eurogameru, proste multiweb a ted koukam ze v posledni dobe je to spise takovy Wii U web:) Mas to tu jinak moc pekne i vzhled vypada jako profi weby, skoda te navstevnosti. Kdyz se podivam dole na strankovani tak historii mas dost slusnou az k r.2010 ze?

anthraxCZ 24.10.12 v 18:23

ahoj, no hezký, ale je to spíš takovej blogísek :)

Poslední komentáře

02.01.14 v 18:23 od mik Komentář

21.04.13 v 15:51 od Mario Komentář

12.04.13 v 22:00 od ondřej Komentář

15.03.13 v 11:29 od Michal Komentář

04.02.13 v 14:14 od anthraxCZ Komentář

02.02.13 v 16:33 od Honza Komentář

18.01.13 v 15:53 od anthraxCZ Komentář

18.01.13 v 13:44 od Honza Komentář

07.01.13 v 17:37 od OGLoc Komentář

07.01.13 v 10:40 od anthraxCZ Komentář

Anketa

BlueBoard.cz

Spolupracujeme

ikonka